Aktywnie i na łonie natury – na spędzenie niedzieli w takiej formie zaprasza Fundacja Teraz Wschód. Już w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia, odbędzie się Rajd Rowerowy po Wigierskim Parku Narodowym. Udział w nim może wziąć każdy. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Rajd to okazja do aktywnego spędzenia niedzieli dla wszystkich miłośników kolarstwa. Projekt uwzględnia udział osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnością i osób chorych. Osoby te będą mogły wziąć czynny udział w rajdzie.

Trasa rajdu ma ok. 42 kilometrów, a jej trudność określana jest jako „średnio wymagająca”. Przebiega po malowniczych terenach Wigierskiego Parku Narodowego, wzdłuż jeziora Wigry. Rajd to nie tylko forma ruchu – to także żywa lekcja historii. W trakcie trasy dwóch przewodników będzie opowiadać o najciekawszych miejscach, po których będziemy się poruszać. Organizatorzy nie zapomnieli również o bezpieczeństwie uczestników. Wraz z cyklistami będzie jechało dwóch ratowników, którzy w razie potrzeby udzielą pomocy.

W programie wydarzenia są także konkursy z nagrodami i ognisko z kiełbaskami. Uczestnicy otrzymają także pamiątkowe koszulki, a Ci najlepsi – nagrody rzeczowe.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnik rajdu jest zobowiązany jedynie do wykupienia karty wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego.

Liczba osób, które wezmą udział w wydarzeniu jest ograniczona, a zapisy odbywają się poprzez wiadomość prywatną na FB Fundacji Teraz Wschód lub telefonicznie: 693 467 729.

Zadanie współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Wschód. Misją Fundacji jest wyrównanie szans dla dzieci i młodzieży na rozwój sportowy, intelektualny i kulturowy. Wszystkim organizowanym przez nią wydarzeniom przyświeca jeden cel – zbiórka funduszy na stypendia sportowe dla wybitnie utalentowanych sportowców. Więcej o działalności Fundacji można znaleźć: TUTAJ >>