Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

„EXTRA BLUES WIECZÓR” – KHALIF WAILIN WALTER – KONCERT OFWOŁANY

3 czerwca 2022, godz. 19:30

Suwałki: Rozmarino 3.06.2022 KHALIF WAILIN WALTER
Organizatorzy z przykrością informują, że anonsowany od dłuższego czasu, koncert GORCZYCA I PRZYJACIELE feat KHALIF WAILIN WALTER został odwołany z przyczyn niezależnych (losowych).

Na początku czerwca wchodzimy powoli w klimat Suwałki Blues Festival. Restauracja Rozmarino proponuje znakomite preludium do lipcowego święta bluesa w Suwałkach – koncert chicagowskiego gitarzysty KHALIF’A WAILIN’A WALTER’A.

Gitarzysta przyjeżdża do Polski na specjalne zaproszenie polskiego basisty blues – rockowego Łukasza Gorczycy i jego projektu:
„GORCZYCA I PRZYJACIELE CLASSIC BLUES CELEBRATION”

Poniżej krótka notka o tym projekcie jak i jego specjalnym gościu:
Gorczyca i Przyjaciele CLASSIC
BLUES CELEBRATION
Feat. KHALIF WAILIN WALTER

„Gorczyca i Przyjaciele” to projekt do którego Łukasz Gorczyca zaprasza wyjątkowe osobowości muzyczne. Tym razem w projekcie Classic Blues Celebration wystąpi chicagowski bluesman Khalif Wailin Walter.

Khalif jest amerykańskim gitarzystą, wokalistą i kompozytorem. Jego muzykę można określić jako boogie blues. Artysta ukończył studia na Roosevelt University (wydziały: jazzowy i historyczny – specjalność historia afroamerykańska). Największymi inspiracjami artysty są legendarni bluesmani: Freddie King, Albert King, czy Albert Collins. Walter występował kilkukrotnie na jednym z największych festiwali bluesowych na świecie – Chicago Blues Festival (2001, 2003, 2007), w chicagowskich klubach m.in w Kingston Mines oraz przed 22-tysięczną publicznością hali Chicago United Center. Wydał płytę „Shimmy, Shake, Stomp”, która była grana przez rozgłośnie obydwu Ameryk, Australii i Europy. W ciągu swojej kariery na jednej scenie występował z wieloma znakomitościami światowego bluesa m.in z: Taj Mahal, Otis Rush, Jimmy Vaughan, Buddy Guy, Junior Wells, Pinetop Perkins, Billy Branch czy A.C. Reed”.

W Rozmarino grupa zagra w kwintecie:

Khalif Wailin Walter – śpiew, gitara
Roman Jonca – instrumenty klawiszowe
Bogdan Topolski – gitara
Łukasz Gorczyca – gitara basowa
Tomek Dominik – perkusja

Zanosi się więc na prawdziwą ucztę bluesową, Rozmarino zaprasza na ten letni czerwcowy wieczór.

3 czerwca 2022 r., godz. 19.30, bilety – 50 zł przedsprzedaż /w dniu koncertu – 60 zł/

Szczegóły

Data:
3 czerwca 2022
Czas:
19:30

Organizator

Rozmarino
Telefon:
87 563 24 00
Strona internetowa:
http://www.rozmarino.pl/

Miejsce

Rozmarino
ul. Kościuszki 75
Suwałki, 16-400 Poland
+ Google Map
Top