Edukacja muzyczna: Muzyczny elementarz młodego melomana

Audycje dla przedszkoli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Cykl audycji edukacyjnych dla najmłodszych. Muzyka staje się ciekawą opowieścią, ilustrowaną konkretnymi utworami, a poszczególne pojęcia muzyczne – jej bohaterami, z którymi odkrywamy świat dźwięków. Audycje połączone są z różnymi zadaniami i zabawami. Znakomicie rozwijają wyobraźnię, budzą wrażliwość i ekspresję, otwierają na muzykę.

wstęp: 5 zł w kasie SOK | rezerwacje i zapisy: tel. 87 563 85 18

prowadzenie: Tomasz Kierejsza

czas trwania: 45 minut

Spotkanie z Piosenką

 

 

Muzyczna rodzina na pięciolinii

10.03.2017, godz. 12.00, audycja wyjazdowa

Uczestnicy spotkania poznają tajemnice pięciolinii i nazwy dźwięków, które na niej mieszkają. Żeby było je łatwiej rozpoznawać, sami wymyślą dla nich imiona, zaczynając od pierwszej nazwy dźwięku np. „C” jak Celinka. Na koniec wspólnie zaśpiewają gamy.

Pani Wiola i pan Bas

10.04.2017, godz, 12.00, Sala Granatowa, ul. Noniewicza 71 / audycja wyjazdowa

Na młodych  słuchaczy czekają tajemnicze klucze – wiolinowy i basowy, otwierające drzwi do krainy muzyki oraz trudne pytania: co oznaczają? Za jakie dźwięki są odpowiedzialne? Podczas spotkania najmłodsi nauczą się piosenki „Kolorowe pisanki”. Sprawdzą, czy nuty są podobne do wielkanocnych pisanek. Dowiedzą się też, że każdy dźwięk w gamie ma własną nazwę.

Wyjeżdżamy na majówkę

10.05.2017, godz. 12.00, audycja wyjazdowa

Na muzyczną wyprawę razem z młodymi słuchaczami wybierze się dziewczynka Piosenka, kotek Zwrotek i piesek Refren. Wspólnie nauczą się piosenki „Na majówkę”. Poznają definicje zwrotki i refrenu. Dowiedzą się także, że głos może być wysoki i niski.

http://soksuwalki.eu/edukacja-muzyczna-muzyczny-elementarz-mlodego-melomana/