Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na tłusty czwartek z zespołem SOKBAND, na scenie SOK wystąpią soliści: Dominika Szyszko, Kacper Skrodzki, Wojtek Milewski, Aleksander Sobolewski oraz para taneczna Jakub Śmiałek i Edyta Drozińska. W programie utwory Czesława Niemena, Franka Sinatry, Arama Chaczaturiana. Zobaczymy również pokaz tańca w stylu swing, boogie woogie oraz standardy jazzowe.

8.02.2024, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
Bilety: 30 zł

z Suwalską Kartą Mieszkańca >>  zniżki do 50% (Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na wydarzenie.)

GOŚCINNIE:

Dominika Szyszko – skrzypce
Kacper Skrodzki – gitara
Wojtek Milewski – wirtuoz harmonijki, trąbka
Jakub Śmiałek i Edyta Drozińska – para taneczna (mistrzowie Polski w Boogie Woogie)
Aleksander Sobolewski – śpiew
Skład zespołu SOKBAND:

Katarzyna Gościewska-skrzypce
Dominika Szyszko- skrzypce
Olgierd Smokowski – saksofon, klarnet
Mateusz Waraksa- kontrabas
Paweł Filipkowski- perkusja
Krzysztof Krzesicki -piano, leader

Dominika Szyszko grę na skrzypcach rozpoczęła w wieku 5 lat. Zdobyła liczne nagrody na konkursach międzynarodowych oraz ogólnopolskich. Jej grą zachwycały się takie autorytety, jak Vadim Brodski czy prof. Michał Grabarczyk. Studiowała na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku pod okiem prof. Konstantego Andrzeja Kulki. Obecnie jest skrzypaczką w Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej, choć nie ogranicza się wyłącznie do muzyki klasycznej. Koncertuje w różnych formacjach muzycznych grając m. in. folk, blues oraz rock.

Kacper Skrodzki młody artysta pomimo wykształcenia muzycznego w klasie wiolonczeli mgr Jolanty Nejman w PSM I i II st. w Suwałkach , swój wolny czas poświęca na doskonaleniu gry na gitarze w stylu „Fingerstyle”. Jest to tzw. ”One Man Band” czyli jedna osoba (gitarzysta) wykonuje wszystkie partie instrumentów, które są w tradycyjnym zespole (perkusja, gitara akordowa, gitara basowa). W roku 2019 Kacper wygrał Międzynarodowy  konkurs „Fingerstyle Feeling” w Kaliszu. W trakcie trwania pandemii  grał online międzynarodowe koncerty gitarowe, jako jedyny reprezentant z Polski.

Wojciech Milewski swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na trąbce, w Suwałkach. Najpierw pod opieką muzyka jazzowego i pedagoga Mariana Szaryńskiego, a później w ramach Małej Akademii Jazzu, prowadzonej przez Henryka Majewskiego. Brał udział w warsztatach jazzowych w Pułtusku, w klasie trąbki u Piotra Wojtasika. Od 2008 roku był członkiem zespołu Blues Fellows. Jest współzałożycielem kwartetu jazzowego We4, w którym obok wibrafonisty – Karola Szymanowskiego grają: Piotr Biskupski, na perkusji i Grzegorz Nadolny, na kontrabasie. We4 to kwartet, w którym Wojciech Milewski głównie improwizuje na harmonijce chromatycznej. Zespół wykonuje również program z udziałem Capelli Bydgostiensis, w ramach którego prezentuje największe jazzowe przeboje, wykorzystywane w kinomatografii. Wojciech Milewski jako sideman pojawia się również w składach takich zespołów jak: The Warsaw Dixielanders, Racing Team Swing, Dixie Fellows czy Piano Blues Band.

Aleksander Sobolewski – wokalista pochodzący z Białorusi. Członek muzycznych projektów telewizyjnych, członek projektu piosenka roku Białorusi.

Jakub Śmiałek i Edyta Drozińska para taneczna (mistrzowie Polski w Boogie Woogie)

Krzysztof Krzesicki – pianista, aranżer, leader zespołów SOKBAND I PIANO BLUES BAND z którym co roku występuje na Suwalskim Blues Festiwalu, współpracuje z Suwalsko Orkiestrą Kameralną ( ostatnio zaaranżował i wspólnie wykonał koncert na 11.11.2023 ”Co nam w duszy gra”) . Od 2012 roku prowadzi , aranżuje i zaprasza gości na cykliczne koncerty w karnawale pod tytułem TŁUSTY CZWARTEK z zespołem SOKBAND.