Suwalscy miłośnicy baletu mieli już okazję podziwiać na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury tancerzy Royal Russian Ballet w „Jeziorze łabędzim” oraz „Romeo i Julii”. 28 listopada kolejna piękna historia opowiedziana w zachwycający sposób – „Dziadek do orzechów”.

Poniedziałek, 28.11.2016, godz. 18:00
Sala im. A. Wajdy, SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Bilety: 115/95/80 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu / impresariat zewnętrzny

SH1_0686

„Dziadek do orzechów” to jeden z najbardziej znanych baletów na świecie. To ponadczasowe przedstawienie, które powraca na sceny teatrów każdego roku, w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Spektakl w sposób szczególny przybliża, poprzez fabułę i cudowną muzykę Piotra Czajkowskiego, nastrój tych świąt.

SHA_7665

Mała Klara dostaje w prezencie dziadka do orzechów. Po zabawie i tańcach wokół choinki zapada w sen. Dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego księcia Koklusza. Ożywają również ołowiane żołnierzyki, lalki i inne zabawki. Pojawiają się myszy (ze swoim królem), gnomy, śnieżynki. Pojawia się też Wieszczka Cukrowa, Mistrz Ceremonii, tancerki i tancerze, a książę Koklusz zaprasza Klarę w fantastyczną podróż. Razem wędrują przez Krainę Słodyczy, gdzie wszystko jest barwne, pachnące,smakowite i panuje ogólna radość. Rozpoczynają się popisy symbolizujące różne smakołyki: czekolada – Taniec hiszpański, kawa – Taniec arabski, herbata – Taniec chiński, rosyjski (Trepak) oraz walc kwiatów. W końcu jednak Klara budzi się trzymając w ramionach nie księcia, ale dziadka do orzechów.

SHA_7673

„Dziadek do orzechów” jest pełen radości i skrywanych lęków, oczekiwań i rozczarowań, odkrywa przed widzem tajniki świata dziecięcej wyobraźni, a muzyka, której nie da się opisać słowami, oddaje jej nieprzemijający czar.

Zespół baletowy Royal Russian Ballet wielokrotnie występował w Suwalskim Ośrodku Kultury, z takimi znanymi tytułami jak „Jezioro łabędzie” FOTO i VIDEO >>> oraz „Romeo i Julia” FOTO >>>, tym razem zapraszamy na spektakl „Dziadek do orzechów”.

SHA_7700

 

Źródło: www.soksuwalki.eu