Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Suwałkach. Swoje podwoje otworzą instytucje – beneficjenci wsparcia z Funduszy Europejskich. W tym roku w Suwałkach w wydarzeniu będą uczestniczyły m.in. Suwalski Ośrodek Kultury, Aquapark Suwałki, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Midicentrum – Kreatywny Ośrodek Nauki i Technologii, Podlaska Wojewódzka Komenda OHP czy Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wszystko odbędzie się w dniach 18-21 maja.

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w ramach Dni Otwartych w piątek -19 maja. W placówce odbędą się Konfrontacje Teatralne Talentów Wokalnych ,,Świetlik”. Będą lekcje teatralne, rodzinne warsztaty artystyczne i wystawa fotografii. Wszystko od godz. 9.00 do 19.00.

Czwartek-piątek, 18-19.05.2017

Udział w akcji promującej projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce to doskonała okazja, żeby lepiej poznać projekty, dzięki temu powstały, między innymi Suwalski Ośrodek Kultury. W programie spektakle, wernisaż wystawy fotografii, konfrontacje wokalne i warsztaty artystyczne. Na najmłodszych czekają miłe upominki!

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. To doskonała okazja, żeby lepiej poznać projekty, które otrzymały dofinansowanie z Funduszy Europejskich – nie tylko te największe, ale i te, o których na co dzień nie mamy pojęcia.

W programie:

Czwartek, 18.05.2017

XIII Konfrontacje Talentów Wokalnych ŚWIETLIK; Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5, godz. 10.00, wstęp wolny

Wernisaż wystawy fotografii Anity Andrzejewskiej (Kraków) „Moja radość życia” – z kolekcji Fundacji Rozwoju Fotografii

Galeria PAcamera, ul. T. Noniewicza 71, godz. 18.00, wstęp wolny

Piątek, 19.05.2017

Lekcje teatralne Pracowni Teatralnej Jolanty Hinc-Mackiewicz połączone z warsztatami,

godz. 9.00 „Nie-żyj chwilą”, monodram Aleksandry  Łukowskiej i „Czego szukam?”, monodram Pauliny Cieraszko

godz. 12.00 „Los utracony”, monodram Samuela Salamona i „Nie-żyj chwilą”, monodram Aleksandry  Łukowskiej

Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5, oferta dla grup zorganizowanych – rezerwacje tel. 87 563 85 18, wstęp 10 zł

Rodzinne warsztaty artystyczne „Tęcza wyobraźni”: artystyczny krajobraz Suwałk podkreślający zmiany otoczenia od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej

Galeria Patio, ul. Jana Pawła II 5, godz. 16.30, wstęp wolny

Przed wydarzeniami zapraszamy na pokaz prezentacji multimedialnej dotyczącej projektów SOK zrealizowanych z udziałem funduszy unijnych.

http://soksuwalki.eu/sok-zaprasza-na-dzien-otwarty-funduszy-europejskich/

Aquapark Suwałki Dni Otwarte organizuje w czwartek – 18 maja i w piątek – 19 maja. W godz. 10.00 – 12.00 będzie można zwiedzić z przewodnikiem strefę techniczną kompleksu. Podczas spaceru podziemiami Aquaparku zwiedzający zobaczą m.in. innowacyjne systemy oczyszczania i kontroli jakości wody, sterowania temperatury wody powietrza jak również zespół pomp, czyli tzw. „serce” obiektu odpowiadające za właściwy obieg wody w poszczególnych strefach.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach w piątek – 19 maja od godz. 10.00 do 14.00 zaprasza natomiast suwalskie szkoły do skorzystania ze ścianki wspinaczkowej. Ścianka została wybudowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2007 – 2013. Wykonana jest z paneli imitujących swym kształtem i fakturą prawdziwe powierzchnie skalne o różnym stopniu skomplikowania, Jej największą zaletą jest niewątpliwie powierzchnia – 165 m2 oraz 6 ścieżek wspinaczkowych o zróżnicowanym stopniu trudności z 11 stanowiskami.

Midicentrum – Kreatywny Ośrodek Nauki i Technologii w Suwałkach otworzy swoje podwoje w sobotę – 20 maja. W budynku przy ul. Witosa 4A w godz. 10:00 – 14:00 odbędzie się Europejska Sobota. Będzie można zbudować wieżę Eiffle’a albo pałac Buckingham z klocków LEGO. Będą też upominki dla małych architektów, budowa robotów oraz możliwość tworzenia filmów i muzyki. O godz. 13.00 zaplanowano pokaz drukowania trójwymiarowego.

W Podlaskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Suwałkach przy ul. Sejneńskiej 13 w piątek – 19 maja od godz. 9:00 do 15:00 będzie można obejrzeć prezentację multimedialną, podczas której placówka zaprezentuje swoje projekty. Będą też prelekcje o Unii Europejskiej i quiz wiedzy z nagrodami. Ponadto w programie pomoc w zakresie poszukiwania pracy, pisania CV, możliwości podwyższania lub zmiany kwalifikacji zawodowych, a także informacje o pracy w regionie, bezpiecznych wyjazdach za granicę i pozyskiwaniu funduszy europejskich.

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zaprasza również baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Wojczyńskiego 2a w Suwałkach. W sobotę – 20 maja od 10:00 – 14:00 będzie okazja do przyjrzenia się z bliska pracy załóg Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. Podczas Dni Otwartych chętni zwiedzą bazę, dowiedzą się między innymi jak wyglądają przygotowania do startu i jak helikopter wyjeżdża na lądowisko. Będzie można również nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim usiąść za sterami śmigłowca ratunkowego. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursie rysunkowym z nagrodami.

WIĘCEJ