Dyskusyjny Klub Filmowy „13” – projekcja filmu „Legenda Kaspara Hausera”
Środa, 6.05.2015, godz. 18:00
Sala Kameralna SOK, ul. Jana Pawła II 5

Techno-western przepełniony muzyką francuskiego wirtuoza elektroniki DJ-a Vitalica. Surrealistyczna wariacja na temat tajemniczej postaci Kaspara Hausera.

Bilety: 30 złotych (karnet na 6 spotkań DKF), 10 złotych (bilet na pojedynczy seans) na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK

„Legenda Kaspara Hausera”, Włochy 2012
gatunek: dramat
reżyseria: Davide Manuli
występują m.in.: Vincent Gallo, Claudia Gerini, Silvia Calderoni
czas trwania: 95 minut

Nagrody m.in.:
2012 – Festiwal Filmowy ARIZONA UNDERGROUND: Najlepszy Eksperymentalny Film
2012 – Międzynarodowy Festiwal Filmów w Genewie: Specjalne Wyróżnienie Jury
2013 – Festiwal Filmowy w San Francisco: Nagroda Jury

Surrealistyczna wariacja na temat tajemniczej postaci Kaspara Hausera, który w XIX w. nagle pojawił się w Norymberdze, do dziś pozostając zagadką. W podwójnej roli zobaczymy aktora, performera i przede wszystkim artystę Vincenta Gallo. Muzykę napisał wirtuoz francuskiej elektroniki Dj Vitalic. Film odwiedził ponad 40 międzynarodowych festiwali filmowych, gdzie porwał i rozkochał widownie.

Filmowy Kaspar Hauser, ubrany w dres i słuchawki, pojawia się na prawie bezludnej plaży na wyspie „X” nad morzem „Y” w roku „0”. Szeryf (w tej roli Vincent Gallo), który jest jednocześnie DJ-em, rozpoznaje w nim Mesjasza. Księżna, władająca niewielką społecznością, czuje się zagrożona przez blondwłosego chłopca i wysyła przeciw niemu kryminalistę, wielkiego fana disco, o znamiennym imieniu The Pusher (w tej roli także Vincent Gallo), aby rozwiązał problem Kaspara. To techno-western przepełniony muzyką francuskiego wirtuoza elektroniki DJ-a Vitalica.

Filmowi towarzyszy teledysk pt. „Mała odyseja” w reż. Julii Rogowskiej i Magdaleny Załęckiej, młodych studentek reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej. Klip powstał do utworu pt. „Gold” projektu Owl City.