Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza:

W czasach pandemii upowszechniło się czytanie teatru – a właściwie czytanie sztuk teatralnych przez aktorów. Wojciech Straszyński i Joanna Łupinowicz zapraszają na czytanie własnej interpretacji tragikomedii, izraelskiej, nieżyjącej już pisarki i obrończyni praw kobiet, Anat Gov „Boże mój”.

1.03.2024, godzina 19.00
Sala Granatowa, ul. T. Noniewicza 71
bezpłatne wejściówki dostępne od 23.02 w SOK, ul. T. Noniewicza 71

W czasach pandemii upowszechniło się czytanie teatru – a właściwie czytanie sztuk teatralnych przez aktorów.
Wojciech Straszyński i Joanna Łupinowicz, oboje są absolwentami Akademii Teatralnej im. L. Schillera w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, zapraszają na czytanie własnej interpretacji tragikomedii, izraelskiej, nieżyjącej już pisarki i obrończyni praw kobiet, Anat Gov „Boże mój”.

Czy to, że zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga znaczy, że Bóg jest podobny do nas? Autorka w przewrotny i miejscami zabawny sposób rozwija tę myśl. Dla Wojciecha Straszyńskiego i Joanny Łupinowicz ważniejsze jest pytanie o nasz los, do jakiego stopnia jesteśmy jego kowalami? Czy Bóg, istotnie nie daje nam więcej niż możemy udźwignąć? Czy w sytuacji „bez wyjścia”, w zagrożeniu – potrafimy dokonać właściwego wyboru? Czy w osamotnieniu i rutynie, może zdarzyć się cud?