W sobotę 25 marca Przystanek Rozmarino zaprasza na premierowy koncert suwalskiej grupy 50 YEARS LATER. Zespół powstał ponad rok temu i składa się z dobrze znanych, doświadczonych muzyków suwalskiej sceny bluesowej i jazzowej. W kwintecie grają byli członkowie takich grup jak: Browar Blues Band (Andrzej Łańczkowski, Krzysztof Anuszkiewicz), La Baluma (Wiesław Kołowerzo), Corner Band (Eugeniusz Roszko). Z zespołem występuje również śpiewający pianista Tomasz Jabłoński z muzycznego środowiska Mrągowa.

Grupa swoją muzyką i brzmieniem (unisona dwóch gitar) nawiązuje zarówno do starych tradycji suwalskiego bluesa (np. Browar Blues Band, Kawa z Deszczem) jak i do światowych grup w gatunku blues- rock (np. Allman Brothers Band czy Wishbone Ash).

Zespół 50 YEARS LATER kilkukrotnie już wystąpił w Rozmarino na WIDE OPEN JAM SESSION i krótkimi setami ujawnił rąbka tajemnicy własnego brzmienia. Tym bardziej ciekawie będzie wysłuchać pełnego koncertu tej suwalskiej grupy. Organizatorzy zachęcają aby przyjść, posłuchać i wesprzeć BLUESMANÓW.

Skład:
Wiesław Kołowerzo – gitara
Eugeniusz Roszko – gitara basowa
Tomasz Jabłoński – śpiew, instrumenty klawiszowe
Andrzej Łańczkowski – gitara
Krzysztof Anuszkiewicz – perkusja

25.03.2023 r., godz. 19.30, cena biletu – 15 zł.