Biblioteka Publiczna im. M. Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na miejską akcję wspólnego czytania książek związanych z Suwałkami czyli

300 Czytelników na 300-lecie Suwałk

Pokażmy, że czytanie jest w modzie i może być fantastycznym sposobem na spędzanie czasu wolnego. Z książką w ręku wyjdźmy z domu lub szkoły i czytajmy tam, gdzie będzie nas widać. Ożywmy przestrzeń publiczną dzięki literaturze.

Od lat w Polsce czytanie wśród innych było codzienną tradycją. Stwórzmy „latającą” czytelnię publiczną na Placu Marii Konopnickiej 8 września 2015 roku o godz.13.00.

Pokażmy, że nasza mała ojczyzna czyli Suwałki nie są nam obojętne. Przyjdźmy na Plac M. Konopnickiej ze swoja książką poświęconą Suwałkom. A jeżeli takiej książki nie masz? Otrzymasz taką książkę na Placu M. Konopnickiej. A potem nic, tylko będzie można oddać się 20- minutowej lekturze książki związanej z Suwałkami. Warto poświęcić 20 minut dla swojego miasta.

Wśród uczestników akcji 300 Czytelników na 300 lat Suwałk rozlosowanych zostanie 15 egzemplarzy najważniejszej suwalskiej książki czyli pracy zbiorowej „ Suwałki- miasto nad Czarną Hańczą”.

Projekt Stowarzyszenia Kulturalnego „ Bibliofil” dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach.

Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.bpsuwalki.pl