☉ 𝗙𝗘𝗦𝗧𝗜𝗪𝗔𝗟 𝗪𝗜𝗚𝗥𝗢𝗦𝗙𝗘𝗥𝗔 ☉ to dźwiękowa odpowiedź na naturalną ludzką potrzebę obcowania z naturą i kulturą. To wydarzenie nietuzinkowe, jedyne w swoim rodzaju, łączące kulturę wysoką z pięknem i walorami turystycznymi Suwalszczyzny.

⚬ Trzecia edycja festiwalu odbędzie się 𝟭𝟱 𝗶 𝟭𝟲 𝗹𝗶𝗽𝗰𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟮 𝗻𝗮 𝘁𝗲𝗿𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗪𝗶𝗴𝗶𝗲𝗿𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 𝗣𝗮𝗿𝗸𝘂 𝗡𝗮𝗿𝗼𝗱𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝗼𝗿𝗮𝘇 𝘄 𝗦𝘂𝘄𝗮ł𝗸𝗮𝗰𝗵. Wydarzenia będą dostępne zarówno dla widowni na miejscu oraz dzięki wysokiej jakości transmisji audio video na żywo – również w internecie. Główna scena usytuowana będzie na plaży PTTK w Starym Folwarku z widokiem na jedno z najpiękniejszych polskich jezior – Wigry. W mieście Suwałki koncerty będą się odbywały w sali koncertowej Suwalskiego Ośrodka Kultury.

☉ Idea artystyczna zakłada prezentację najbardziej kreatywnych polskich twórców, którzy łączą w swoich dokonaniach tradycję muzyki klasycznej oraz najnowsze jej osiągnięcia wykorzystujące nowinki technologiczne. W ciągu dwóch dni wydarzeń odbędzie się sześć koncertów oraz zaprezentowana zostanie jedna instalacja audio wideo. W Suwalskim Ośrodku Kultury usłyszymy i zobaczymy wiodący europejski kwartet smyczkowy NeoQuartet we wspólnym projekcie z artystą sztuk wizualnych Radosławem Derubą oraz multiinstrumentalistę i twórcę muzyki elektronicznej Bartosza Webera wraz z VJem Wiktorem Podgórskim. Na scenie nad Jeziorem Wigry swoje projekty zaprezentują: twórca elektroniki Bartosz Dziadosz – Pleq wraz ze skrzypkiem Adamem Roszkowskim; czołówka polskich jazzmanów w projekcie Radek Nowicki Trio oraz jedna z najbardziej obiecujących artystek europejskiej sceny modern classical – Yana. Widownia podczas koncertu nad Jeziorem Wigry będzie mogła również obcować z wizualno-dźwiękowym kolażem na 18 telewizorów analogowych wraz z 18 odtwarzaczami dvd i projektorem cyfrowym w ramach artystycznej instalacji Aleksandry Hewelt.

➤ Bilety, szczegółowe informacje i program wydarzenia na stronie: 𝘄𝘄𝘄.𝘄𝗶𝗴𝗿𝗼𝘀𝗳𝗲𝗿𝗮.𝗰𝗼𝗺