Najsilniejsi zawodnicy z całego kraju pojawią się w najbliższą niedzielę (12.08) nad Zalewem Arkadia, by wziąć udział w konkurencjach siłowych rozgrywanych podczas zawodów  „Majster Festiwal Siły – Pojedynek Gigantów”. Wydarzenie niemalże od samego początku związane jest z obchodami „Dni Suwałk” i odbywającym się Jarmarkiem Kamedulskim.

Widowiskowa rywalizacja w takich konkurencjach jak: spacer farmera, uchwyt herkulesa, martwy ciąg  czy też wyciskanie hantla, gdzie oprócz ponadprzeciętnej siły liczy się także technika i ogólna sprawność, co roku przyciąga nad Zalew Arkadia liczne grono pasjonatów sportów siłowych.

Już od godziny 12:00 przed suwalczanami wystąpi sześciu czołowych zawodników z Polski: Michał Kopacki, Piotr Czapiewski, Tomasz Lademann, Dariusz Wejer, Michał Węglicki oraz Jakub Szczechowski. Sędzią głównym zawodów będzie sam Mariusz Pudzianowski, ośmiokrotny Mistrz Polski Strongman, sześciokrotny Mistrz Europy Strongman, pięciokrotny Mistrz Świata Strongman oraz trzykrotny drużynowy Mistrz Świata Par Strongman. Pomagać mu będzie Grzegorz Skowroński – Mistrz Świata Strongman Amatorów w kategorii 105 kg, który tytuł ten wywalczył na zawodach Arnold Classic w 2016 roku.

Oprócz siłaczy swoich sił będą mogli spróbować kibice, z myślą o których Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach wspólnie z marką MAJSTER przygotowali specjalne upominki. Chętne osoby będą mogły wystartować w konkurencjach, gdzie będzie liczyć się przede wszystkim wytrzymałość. Zawodnicy zmierzą się w ćwiczeniach, które z pozoru wydają się proste tj. podciąganie na drążku, brzuszki oraz burpees, czyli jedne z najefektywniejszych ćwiczeń, na które w jednej sekwencji składa się przysiad, deska, pompka oraz wyskok.

Zapisy do konkurencji trójboju siłowego oraz szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 87 566 32 81.

Podobnie jak w latach ubiegłych partnerem strategicznym wydarzenia Festiwal Siły – Pojedynek Gigantów jest marka MAJSTER (sklep stacjonarny ul. Raczkowska 151, sklep internetowy www.majsteronline.pl) – regionalny dostawca narzędzi – lider na rynku północno-wschodniej części Polski, oferujący najwyższej jakości narzędzia, fachowe doradztwo oraz konkurencyjne ceny.

12 sierpnia od godz. 12:00 zapraszamy wszystkich nad Zalew Arkadia!