Zagraniczni partnerzy Suwałk pomagają Ukraińcom

Zagraniczni partnerzy Suwałk pomagają Ukraińcom

W czasie wojny na Ukrainie umacniają się relacje z zagranicznymi partnerami Suwałk. W poniedziałek (11 kwietnia) do Suwałk dotarła ciężarówka z darami z francuskiego Grande-Synthe. We wtorek (12 kwietnia) Miasto Suwałki wysłało kolejny transport humanitarny do ukraińskiego Tarnopola.

– Dziękuję za pomoc naszym zachodnim partnerom dla ludności Ukraińskiej. W Grande-Synthe zebrano kilka palet z darami. Znalazły się tam między innymi artykuły medyczne oraz namioty i śpiwory – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Skompletowaliśmy również kolejny transport humanitarny dla Tarnopola, który dziś odebrali z Suwałk mieszkańcy tego Miasta. Na pewno dalej w miarę naszych możliwości będziemy wspierać naszych przyjaciół z Ukrainy – dodaje Prezydent Miasta Suwałk.

Do Tarnopola wysłano m.in.: elastyczne opaski, igły, strzykawki i wiele innego sprzętu medycznego, kompresy, koce, opaski gipsowe, a także długo terminową żywność oraz odzież.

A już w środę (13 kwietnia) Prezydent Miasta Suwałk odbędzie kolejną rozmowę z Merem niemieckiego Miasta Waren. Tamtejsza Rada Miejska podjęła decyzję o przekazaniu środków finansowych na pomoc Ukraińcom znajdującym się w Suwałkach.

Top