Suwalski Plac Marii Konopnickiej znalazł się wśród 20 nominowanych w drugiej edycji konkursu Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej organizowany przez Portalsamorzadowy.pl oraz Grupa PTWP. Swój jeden typ wskazują czytelnicy serwisu Portalsamorzadowy.pl. Głosowanie internautów trwa  do 14 września.

Zagłosuj na plac Marii Konopnickiej w Suwałkach, który został nominowany do konkursu http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/top-inwestycje-komunalne-polski-wschodniej-2015/nominacje/72500.html

Konkurs ma za zadanie wskazanie tych inwestycji komunalnych, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu i mieszkańców Polski Wschodniej. Nagrodzonych zostanie do 10 inwestycji komunalnych, prowadzonych przez samorządy lub ich podmioty zależne, z pięciu województw: podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Przy ocenie zgłoszonych do konkursu inwestycji pod uwagę będą brane: prorozwojowość inwestycji, rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walory estetyczne, funkcjonalność, nowatorstwo, współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji, montaż finansowy (koncesja, kredyt, dotacja, PPP etc.), aktywne gospodarowanie majątkiem.

Redakcja ze wszystkich zgłoszeń wybrała 20 nominowanych inwestycji. Prawidłowa ocena projektów Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej jest możliwa dzięki Radzie Konsultacyjnej, która wspiera konkurs. Redakcja, wraz z Radą Konsultacyjną, tworzy listę nagrodzonych inwestycji.