31-letni mężczyzna udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu citroenem. Odebrał mu kluczyki od samochodu i wezwał Policję. Policjanci zatrzymali 30-latka, który miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Wczoraj po godzinie 13.00 do oficera dyżurnego suwalskiej komendy zadzwonił mężczyzna z informacją, że na drodze do Raczek samochodem osobowym kieruje najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna. Policjanci natychmiast pojechali na wskazane miejsce. Na placu w Raczkach zastali 31-letniego świadka, który jechał za citroenem i jak powiedział funkcjonariuszom, jego kierujący nie potrafił zapanować nad pojazdem, jechał środkiem drogi, a potem od prawej do lewej krawędzi jezdni. Gdy dojechali do Raczek to silnik w citroenie zgasł, a jego kierowca nie potrafił ruszyć z miejsca. Świadek postanowił odebrać mu kluczyki, aby udaremnić dalszą jazdę. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący citroenem  miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że kierowca posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Apelujemy, aby zawsze reagować na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim zachowaniu, dzwoniąc pod numer telefonu 112 lub 997. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał i wyeliminują pijanego kierowcę z ruchu, by nie stanowił on zagrożenia dla innych.