Uczeń suwalskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej Filip Wronowski uzyskał 2-letnie stypendium do Fyling Hall School w Wielkiej Brytanii   za pośrednictwem  Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego.  W liście gratulacyjnym do nauczycieli i dyrekcji I LO im. M. Konopnickiej władze Towarzystwa napisały m.in.: „ Jesteśmy pełni uznania dla warunków jakie stworzyliście Państwo dla rozwoju osobistego i intelektualnego tak wspaniałej, wszechstronnej i wartościowej osoby.”

Dzięki  wsparciu i wszechstronnej pomocy suwalskiego Gimnazjum im. M. Konopnickiej Filip Wronowski mógł osiągnąć swoje sukcesy naukowe, które dały mu następnie możliwość aplikowania do Towarzystwa o stypendium.  Zdobył on tytuły laureata w olimpiadach z:  jęz. polskiego, matematyki, biologii, chemii i wiedzy o społeczeństwie oraz tytułu finalisty z fizyki.

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego jest organizacją non-profit powstałą w 1991 roku, afilowaną przy organizacji szkół międzynarodowych United World Colleges (UWC), istniejącej od roku 1962, z siedzibą w Londynie. Głównym celem Towarzystwa jest umożliwienie wybitnie zdolnej młodzieży polskiej dostępu do najlepszych uniwersytetów świata.

Źródło: strona internetowa I LO im. M.Konopnickiej