Znakomity start Marii Andrejczyk
Maria Andrejczyk z LUKS Hańczy Suwałki wygrała rzut oszczepem kobiet na Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Bydgoszczy. Osiągnęła najlepszy wynik w sezonie 63 m i 93 cm. To zaledwie o 7 cm mniej, niż wynosi minimum na Igrzyska Olimpijskie. Praktycznie oznacza to, że M. Andrejczyk zapewniła sobie kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, gdzie będzie bronić tytułu wicemistrzyni olimpijskiej. Po raz trzeci wystąpi na Olimpiadzie. W Bydgoszczy M. Andrejczyk wywalczyła szósty tytuł mistrzyni Polski w rzucie oszczepem. Przed najważniejszym startem czterolecia Maria Andrejczyk będzie szlifowała formę w ośrodku przygotowań w Spale.
To niejedyny sukces zawodnika LUKS Hańczy Suwałki w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski. Piotr Lebioda wywalczył siódmą lokatę w rzucie oszczepem mężczyzn z wynikiem 73 m i 40 cm. Dało to LUKS Hańcza Suwałki 16 miejsce w klasyfikacji medalowej i 38 miejsce w punktacji klubowej lekkoatletycznych mistrzostwach rozegranych w Bydgoszczy.

Maria Andrejczyk jedzie na Olimpiadę

Joanna Mendak z medalami
Suwalczanka Joanna Mendak wygrała rywalizację na 100 m stylem motylkowym, a na 50 m st. dowolnym wywalczyła brązowy medal na Parapływackich Mistrzostwach Polski w Łodzi. To nie jedyny sukces J. Mendak w ostatnim czasie. Wcześniej z czasem 1:07,92 zajęła 7 miejsce w finale Pucharu Świata w Berlinie. To wszystko dało jej kwalifikację na XVII Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu, które zostaną rozegrane na przełomie sierpnia i września.
Będzie to już szósty występ J. Mendak na Paraolimpiadzie. Dotąd na Igrzyskach Paraolimpijskich wywalczyła: 3 złote medale (Ateny, Pekin, Londyn), 1 srebrny (Pekin) i 2 brązowe (Ateny, Pekin).