Na osiedlu Północ powstanie nowy park. Rozpoczynamy właśnie pierwszy ważny etap związany z powstaniem zupełnie nowego miejsca rekreacji, ogłaszając w tej sprawie konsultacje społeczne, które potrwają od 6 lutego do 12 marca. Park powstanie u zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej na blisko 2 hektarowej działce.

Architekci zieleni z Zarządu Dróg i Zieleni wspólnie z miejskimi urzędnikami opracowali 4 koncepcje tego, jak mógłby wyglądać nowy park na północy Suwałk. Z koncepcjami można zapoznać się już dziś na stronie internatowej Urzędu, a od 6 do 19 lutego będzie można składać uwagi lub sugestie, co należałoby Państwa zdaniem poprawić w zaproponowanych wariantach. Dodatkowo 8 lutego o 15.30 w suwalskim Aquaparku zorganizowane zostanie otwarte spotkanie dla mieszkańców, gdzie zostaną zaprezentowane koncepcje i będzie można zgłaszać do nich swoje uwagi.

Po zakończeniu tego etapu i zebraniu uwag, zostaną one rozpatrzone i ewentualnie uwzględnione w projektach, a następnie od 27 lutego do 12 marca przeprowadzone będzie głosowanie internetowe, które wskaże ostateczny wybór Suwalczan. Zwycięska koncepcja zostanie zrealizowana.
Realizację kolejnego miejsca rekreacji na osiedlu Północ obiecałem mieszkańcom tej części Suwałk już jakiś czas temu. Próbowaliśmy dokonać zamiany terenu z firmą, która jest właścicielem działki po drugiej stronie ulicy u zbiegu Świerkowej i Jana Pawła II, by właśnie tam w sąsiedztwie Aquaparku zlokalizować ten Park. Niestety brak konkretnej decyzji ze strony tego właściciela spowodował, że nie mogliśmy tej sprawy dłużej odkładać. Park powstanie u zbiegu ulic Nowomiejskiej i Świerkowej. Mam nadzieję, ze mieszkańcy naszego miasta wezmą udział w konsultacjach i wspólnie zdecydujemy o tym jak ma wyglądać ta część Suwałk.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z zasadami konsultacji oraz opracowanymi wariantami zagospodarowania terenu, które znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Miejskiego
w Suwałkach.