Drodzy Uczniowie,

Nauczyciele i Pracownicy oświaty!

Edukacja jest najważniejszą dziedziną życia społecznego i od niej wszystko się zaczyna. Także nasze marzenie o lepszym świecie ma swój początek w edukacji. To dzięki nauczycielom, którzy są znakomitymi profesjonalistami, istnieje możliwość, aby stawiać czoło wszelkim wyzwaniom dnia codziennego.

Dzień 14 października będzie dla nas zawsze wielkim świętem polskiej edukacji. Dzień Edukacji Narodowej jest jednym z najważniejszych świąt! Nie tylko dla Was, ludzi edukacji, ale dla całego społeczeństwa. Życzę, abyście byli doceniani, a nauczyciele, specjaliści i pracownicy oświaty cieszyli się społecznym uznaniem.

Z okazji Waszego święta życzę Państwu przede wszystkim zdrowia, ale także tego, by nauczanie było dla Was niezmiennie pasją i niosło w sobie radość ze wspólnego odkrywania świata, nauki, kultury oraz spotykania innych ludzi. Życzę także bezpiecznych i dobrych warunków nauki i pracy w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych.

Dziękuję Państwu za kształcenie dzieci i młodzieży oraz za wysiłek w doskonaleniu własnych umiejętności. To Wy robicie wszystko, by zapewnić ciągłość kształcenia. Jesteście profesjonalistami zasługującymi na najwyższy szacunek.

Pracownikom oświaty składam serdeczne podziękowania za pracę, dzięki której funkcjonują przedszkola, szkoły i placówki oświatowe.

Dziękuję również dyrektorom szkół, którzy każdego dnia mierzą się z nową rzeczywistością szkolną. Liczę na dalszą dobrą współpracę, zrozumienie i współdziałanie, by uzyskać jeszcze lepsze wyniki pracy.