Początek maja to okres, w którym rozpoczynamy sezon wydarzeń plenerowych w naszym mieście. Po dwóch latach pandemii, dziś przygotowujemy się do powrotu do dobrze znanych nam formuł wydarzeń bez obostrzeń. W bieżącym roku Suwałki będą gospodarzem wielu fantastycznych wydarzeń i zawodów.

Zaczynamy już od najbliższego weekendu, w trakcie którego zapraszamy wszystkich do udziału w Nocy Muzeów. W sobotę 14 maja będzie można bezpłatnie zwiedzać wystawy Muzeum Okręgowego, Muzeum im. Marii Konopnickiej, Galerię Sztuki Stara Łaźnia. Wraca również możliwość odwiedzin Archiwum Państwowego. Wydarzeniem specjalnym tegorocznej Nocy Muzeów jest Zlot i Rajd zabytkowych samochodów i motocykli. Już następnego dnia, 15 maja spotkamy się podczas mityngu lekkoatletycznego „Podlaskie Atlhletics Team”. Na naszym stadionie lekkoatletycznym rywalizować będą utalentowani podlascy zawodnicy oraz polska czołówka w tym Maria Andrejczyk, Wojciech Nowicki oraz Paweł Fajdek. Wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny.

4 tygodnie później, również na stadionie lekkoatletycznym odbędą się Mistrzostwa Polski seniorów. W Suwałkach pojawią się medaliści Polski, Europy, świata, medaliści Igrzysk Olimpijskich. Zawodnicy tacy jak Ewa Swoboda, Anita Włodarczyk, „nasza” Maria Andrejczyk, Kajetan Duszyński oraz wielu innych wybitnych zawodników.

W czerwcu spotkamy się wspólnie na jeszcze jednym „odlotowym” wydarzeniu, ale o tym dowiecie się Państwo już niedługo. Natomiast lipiec to oczywiście miesiąc biegów i bluesa. RESO Suwałki Półmaraton wraz z biegami towarzyszącymi to wydarzenia, na które zapraszamy biegaczy z całej Polski, ale chcemy, by brali w nich udział również mieszkańcy naszego miasta. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy, zapisy są jeszcze otwarte.

Suwałki Blues Festival, przed nami 15 edycja. W trakcie festiwalu planujemy dwa wydarzenia specjalne – koncert „Blues Mieszka w Polsce”, podczas którego wystąpią takie gwiazdy jak Małgorzata Ostrowska, Kasia Kowalska, Krzysztof Cugowski, Lora Szafran, Sławek Wierzcholski oraz dodatkowy, kończący festiwal koncert gwiazdy bluesowej z USA SHEMEKIA COPELAND i 2 wykonawców supportujących z Finlandii i Polski. Budżet tegorocznego festiwalu to ok 1,8 mln zł. Na organizację wydarzenia pozyskaliśmy 1,5 mln zł z funduszy norweskich. Dziękuję również wszystkim sponsorom oraz Urzędowi Marszałkowskiemu za wsparcie tego wydarzenia