XXII edycja Muszelek Wigier

XXII edycja Muszelek Wigier

W sobotę 28 maja  w godzinach 15.30 – 18.30 w sali im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Gala Laureatów XXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2022″.

W czwartek  jury w ramach przesłuchań  konkursowych zweryfikowało 97 zgłoszonych  wykonawców w kategorii piosenka. Natomiast dzisiaj w piątek jury ogląda i ocenia  próby 88 tancerzy i zespołów tanecznych. Najlepsi wystąpią na Gali Laureatów XXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2022″ w sobotę 28 maja w godzinach 15.30-18.30 w sali im. Andrzeja Wajdy.

W programie „Muszelek Wigier” zaplanowano otwarte przesłuchania, warsztaty, spotkania integracyjne a w piątek o godzinie 18.30  koncert na rzecz Ukrainy “Od serca do serca”. Natomiast w sobotę przed Galą o godzinie 14 koncert „Młodzi w Suwałkach” z orkiestrą Artura Grudzińskiego.

Misją festiwalu było i jest wspieranie i promowanie młodych talentów. Organizatorzy chcą, żeby był początkiem kształtowania artystycznych osobowości, ale również inspiracją dla opiekunów uzdolnionej młodzieży. Warto podkreślić, że „Muszelki Wigier” umożliwiają nie tylko prezentację swoich umiejętności przed liczną publicznością, ale również otrzymanie nominacji na inne festiwale odbywające się w Polsce i za granicą (m.in. w Koninie, Kielcach, Włoszech, Bułgarii, Chorwacji).

Top