XXII edycja akcji Suwalczanie Czytają Dzieciom. Galeria zdjęć

XXII edycja akcji Suwalczanie Czytają Dzieciom. Galeria zdjęć

We wtorek 23 maja odbyła się XXII edycja akcji Suwalczanie Czytają Dzieciom, co roku organizowana przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Tym razem propozycję współpracy przyjęło Przedszkole nr 10 przy ulicy Nowomiejskiej. W ogrodzie w otoczeniu przyrody zgromadziły się dzieci z przedszkoli samorządowych nr 5, 6, 7, 8 i oczywiście gospodarze. Celem akcji było przybliżenie dzieciom patronów roku 2023 przyjętych przez Sejm i Senat RP. Chciano to osiągnąć przez czytanie wiersza napisanego przez patrona, lub też wiersza nawiązującego do danej postaci. To trudne zadanie otrzymali: Elżbieta Słowikowska, dyrektorka Przedszkola nr 10, Wojciech Fałtynowicz, bibliotekarze: Karolina Wądołowska-Lamorska i Piotr Kuczek. Do czytania wiersza o Mikołaju Koperniku nieprzypadkowo wybrano miłośnika astronomii Romualda Borkowskiego (na zdjęciu). Na zakończenie była wspólna zabawa i animacje, które przygotował DJ Słoma – Mariusz Słomiński.
Patroni roku 2023 wybrani przez Sejm: Wojciech Korfanty, Paweł Edmund Strzelecki, Aleksander Fredro, suwalczanka Aleksandra Piłsudska, Maurycy Mochnacki, Jadwiga Zamoyska i Jerzy Nowosielski. Natomiast Senat zdecydował, że patronami roku 2023 będą: Mikołaj Kopernik, Jan Matejko, Wisława Szymborska.

Top