W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada zawodnicy z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej wystartowali w Wyścigu MTB o Puchar Wójta Gminy Stare Juchy. Dla piątki zaczynających dopiero przygodę z kolarstwem chłopców, był to pierwszy start w życiu. W debiucie świetnie spisał się Adrian Pietkiewicz, który wygrał kategorię chłopców w wieku do 9 lat. Jego trochę starsi koledzy w wieku 10-11 lat przez pomyłkę organizatora wystartowali w kategorii Żak, zamiast Dzieci Szkolne. Musieli rywalizować z licencjonowanymi zawodnikami trenującymi w klubach. Mieli do pokonania 3 pętle trudnej trasy, na której trzeba było wpychać rower pod strome wzniesienia. Spisali się świetnie i choć było bardzo ciężko wszyscy ukończyli zawody. Wielkie gratulacje dla Szymona Sadło, Igora Gołowczyca, Michała Dębskiego i Dawida Gabora.

W Starych Juchach największy sukces w karierze zanotował Wiktor Jacewicz po raz pierwszy stając na podium indywidualnie. Wiktor wywalczył 3 miejsce w kategorii Młodzik. Najmłodsi kolarze mieli okazję obejrzeć główny wyścig, gdzie prym wiedli reprezentanci Klubu Rowerowego MTB Suwałki. Złoty medal wywalczyła juniorka Zosia Rowińska, a na drugim stopniu podium w kategorii kobiet stanęła Anna Pietkiewicz mama Adriana. W męskiej rywalizacji bezkonkurencyjny był junior Mikołaj Szeliga. Na 3 stopniu podium uplasował Dariusz Tasior trener Suwalskiej szkółki Kolarskiej. Na trasie najgłośniejszy doping zorganizowali rodzice młodych adeptów kolarstwa z Suwałk. To były bardzo udane zawody wieńczące sezon 2022. Przed młodymi kolarzami długie miesiące przygotowań do nowego sezonu. Treningi na sali i w terenie odbywają się 2 razy w tygodniu. Istnieje możliwość dołączenia do Szkółki Kolarskiej. Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca.

Źródło: Suwalska Szkółka Kolarska