Od czwartku 20 czerwca w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach przy ul. Emilii Plater 33 a można wypożyczyć czytniki e-booków.

To kolejne działanie w ramach projektu „Książki bez barier” realizowanego z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dzięki głosom mieszkańców na projekt w Suwalskim Budżecie Obywatelskim od marca co miesiąc w Bibliotece można otrzymać kody do Legimi. Teraz można także wypożyczyć czytnik e-booków. Aby wypożyczyć czytnik, należy zaakceptować regulamin oraz wpłacić kaucję.

Możliwość wypożyczenia czytnika ułatwi czytanie książek osobom z niepełnosprawnością wzrokową (np. poprzez możliwość powiększania druku).

Od 21 czerwca rusza głosowanie na przyszłoroczny Suwalski Budżet Obywatelski, w którym można oddać głos projekt nr 4 pt. „Książki i sztuczna inteligencja dostępne” zakładający kontynuację dostępu do darmowych kodów do platformy czytelniczej oraz na spotkania z poczytnymi autorami takimi jak na przykład Mariusz Czubaj, Marcin Świetlicki Jakub Szamałek czy Weronika Marczak. Zaplanowano także spotkanie dotyczące sztucznej inteligencji z autorem książek popularnonaukowych. Głosowanie potrwa do 10 lipca.