Międzyszkolny Dyskusyjny Klub Filmowy „13” zaprasza na projekcję filmu „Wypełnić pustkę” w środę, 21.10. o godz. 18.00 w sali kameralnej SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Historia niczym z powieści Jane Austin, ale osadzona w realiach ortodoksyjnych Żydów z Tel Awiwu, w świecie sztywnych reguł i wielowiekowej tradycji. Poryw serca czy jednak tradycja?

Bilety: 30 złotych (karnet na 6 spotkań MDKF), 10 złotych (bilet na pojedynczy seans) na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK.

„WYPEŁNIĆ PUSTKĘ” (IZRAEL, 2012), scenariusz i reżyseria: Rama Burshtei, obsada: Hadas Yaron (Shira), Yiftach Klein (Yochay), Irit Sheleg (Rivka), Chaim Sharir (Aharon), Razia Israely (ciocia Hanna), Hila Feldeman (Frieda), Renana Raz (Esther), Yael Tal (Shifi), Michael David Weigl (Shtreicher), Ido Samuel (Yossi), Neta Moran (Bilha), Melech Thal (Rabbi).

Chasydzi fascynują trudną do zrozumienia umiejętnością pogodzenia ortodoksyjnej tradycji z wymogami życia w nowoczesnym społeczeństwie izraelskim. „Wypełnić pustkę” zabiera widza w najintymniejszą przestrzeń chasydzkiej rodziny.

Uwaga: dla dwóch pierwszych osób, które odpowiedzą na pytanie mamy dwa pojedyncze bilety na film „Wypełnić pustkę”. Bilety do odbioru osobistego w redakcji „Dwutygodnika Suwalskiego”.

Pytanie: w jaki dzień tygodnia ukazuje się drukowana wersja „Dwutygodnika Suwalskiego ?

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres: kontakt@dwutygodniksuwalski.pl