W tym tygodniu rok szkolny w Suwałkach kończy 11 704 uczniów. Przed najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta zasłużone wakacje. To również chwila wolnego dla ponad 1 200 nauczycieli.

Chciałbym wszystkim życzyć udanego wypoczynku oraz nabrania sił do powrotu do nauki po wakacjach.

Oświata to gałąź w działalności naszego samorządu, której poświęcamy bardzo dużo uwagi. Zarówno z racji środków, które każdego roku przeznaczamy na edukację, ale również dbałości o obiekty szkolne.

W czterech suwalskich Szkołach Podstawowych nr 2, 5, 7 i 10 rozpoczęły się już potężne prace budowlane związane z modernizacją bądź odbudową od podstaw sportowych obiektów. Podpisane kontrakty na te inwestycje opiewają na łączną kwotę prawie 40 mln zł. Również i w innych placówkach prowadzone są mniejsze bądź większe prace remontowe.

Przygotowujemy się również do kolejnego etapu rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 4. Oprócz kolejnego bloku dydaktycznego powstanie tam nowa sala sportowa. Inwestycję rozpoczniemy jeszcze tym roku.

Mam nadzieję, że w czasie wakacji nasi najmłodsi mieszkańcy chętnie skorzystają z oferty, którą przygotowało na ten czas Miasto Suwałki. Jest dużo wydarzeń kulturalno-sportowych, ale także oferta półkolonii w naszych jednostkach: Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Suwalskim Ośrodku Kultury.

Życzę byście ten czas spędzili bezpiecznie, a po wakacjach wrócili cali i zdrowi do swoich szkół.