Wycieczka piesza „Z Udziejka do jeziora Hańcza”

Wycieczka piesza „Z Udziejka do jeziora Hańcza”
Suwalski Park Krajobrazowy i Stowarzyszenie Miłośników Suwalskiego Parku Krajobrazowego zapraszają do udziału w wycieczce pieszej „Z Udziejka do jeziora Hańcza” 9. września 2023 r. w Ogólnopolskim Dniu Parków Krajobrazowych.

Wycieczka rozpocznie się w Udziejku Dolnym, skąd grupa uda się czarnym szlakiem przez Łopuchowo do rezerwatu przyrody „Głazowisko Łopuchowskie”, a następnie do Błaskowizny nad jeziorem Hańcza. Trasa liczyć będzie ok. 5 km. W trakcie wycieczki uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić cmentarz ewangelicki w Łopuchowie, poznać historię staroobrzędowców i ewangelików żyjących na Suwalszczyźnie oraz zobaczyć głazy rozmieszczone w rezerwacie „Głazowisko Łopuchowskie”. Końcowym punktem wycieczki będzie ognisko w Błaskowiźnie nad jeziorem Hańcza.

Organizatorzy zapewniają transport autokarowy z Suwałk do miejsca rozpoczęcia wycieczki w Udziejku, powrót do Suwałk, ognisko (prowiant we własnym zakresie), przewodnictwo oraz ubezpieczenie.

Ramowy plan dnia:
9.00 – zbiórka przy parkingu na Placu Piłsudskiego w Suwałkach i przejazd do Udziejka
9.40 – rozpoczęcie wycieczki
12.00 – ognisko w Błaskowiźnie nad jeziorem Hańcza
13.00- 13.30 – wyjazd do Suwałk

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 września:
– pod nr tel. 87 569 18 01 (poniedziałek-piątek 8.00-15.00)
– mailowo na adres: turystyka@spk.wrotapodlasia.pl
Osoby ze szczególnymi potrzebami mogą zgłaszać udział do 28 sierpnia.

W przypadku złej pogody, wycieczka piesza zamieniona zostanie na wycieczkę objazdową autokarem.
Projekt dofinansowany jest w ramach zadania „Suwalska turystyczna rodzinka zwiedza Suwalski Park Krajobrazowy” z Budżetu Miasta Suwałki.

Top