Rekordową kwotę 233 688 zł zebrano w Suwałkach w czasie 32 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To o ponad 60 tys. zł więcej niż przed rokiem. 28 stycznia na suwalskich ulicach kwestowało ponad 100 wolontariuszy, a wśród nich m.in. prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz i jego zastępcy Roman Rynkowski i Grzegorz Krysa oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec. W organizację włączył się m.in. Suwalski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Automobil Klub Suwałki, a także kluby sportowe, harcerze i lokalne zespoły muzyczne i służby mundurowe.

Najwięcej działo się w hali Suwałki Arena. Były: występy artystyczne suwalskich zespołów, pokazy klubów sportowych, animacje dla dzieci, pokazy służb mundurowych, animacje. Licytowano wiele najróżniejszych przedmiotów i voucherów. Automobilklub Suwalski zorganizował przejażdżki po torze przy Zespole Szkół nr 6.

Podczas 32. finału zbierano pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Szefem suwalskiego sztabu WOŚP jest Zbigniew Szyperek.