Wkrótce więcej pociągów do Suwałk

Wkrótce więcej pociągów do Suwałk
Po długiej przerwie, od 1 lipca wznowione będzie połączenie kolejowe Białystok-Suwałki-Kowno uruchamiane przez POLREGIO przy współpracy z litewskim przewoźnikiem. Tym samym zwiększy się liczba pociągów dojeżdżających do Suwałk, których znacznie ubyło po ogłoszeniu pandemii.

Połączenie jest zamrożone praktycznie od początku wybuchu pandemii (połączenie czasowo było wznowione do czasu powrotu obostrzeń). Przez kolejne miesiące, przedłużana była decyzja o zamrożeniu połączenia.

Sprzedaż biletów na odnowionej trasie rozpoczęła się 1 czerwca. Będą one dostępne na stronie internetowej firmy www.LTGLink.lt, za pośrednictwem aplikacji mobilnej oraz na stronie polskiej firmy www.polregio.pl/en/, w kasach dworcowych oraz w pociągu. Odjazdy pociągów z Białegostoku od godz. 14:58 w piątki i soboty, a z Kowna – soboty-niedziele o 9:10 rano. W pociągach będzie 140 miejsc siedzących, a czas przejazdu na trasie Białystok-Suwałki-Kowno wyniesie 4 h 33 min. Cena biletu standardowego wyniesie 11 euro czyli tyle co przed pandemią. Osoby chcące dojechać do Warszawy pociągiem będą mogły to zrobić przesiadając się do innego pociągu w Białymstoku. Przejazd z Kowna do Warszawy, łącznie z przesiadką w Białymstoku, ma trwać 7 h 54 min.

Wciąż nie wiadomo co z połączeniem kolejowym Warszawa-Suwałki-Wilno. W 2020 roku przedstawiciele Polski i Litwy podpisali list intencyjny o uruchomieniu nowego pociągu łączącego Warszawę i Wilno nowym połączeniem kolejowym. W końcu ubiegłego roku polski wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel  poinformował, że połączenie do Wilna będzie możliwe do uruchomienia dopiero w 2023 roku.
Top