Po raz piąty w 2024 roku odbywa się Suwalska Olimpiada Seniorów pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Jej inicjatorem jest Suwalska Rada Seniorów, a głównym organizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Celem Olimpiady jest stworzenie możliwości sportowej rywalizacji dla osób starszych, ale i integracji oraz zachęty do wyjścia z domu.

Tradycyjnie, projekt składa się z kilku konkurencji, które odbywają się przez cały rok. Tegoroczną edycję zainaugurował zimowy marsz Nordic Walking wokół malowniczego Zalewu Arkadia, który odbył się w ramach wydarzenia Stacja Pogodne Suwałki 2024. Drugim etapem były zawody strzeleckie.

W maju odbędzie się wycieczka rowerowa po terenach Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Następnie Zawody Lekkoatletyczne im. Ryszarda Roguckiego (śp. członka Suwalskiej Rady Seniorów drugiej kadencji, jednego z pomysłodawców i pierwszych organizatorów Suwalskiej Olimpiady Seniorów) na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś przy ul. Wojska Polskiego 17.

W czerwcu do Suwalskiej Olimpiady Seniorów włączone zostaną Aktywne Spotkania Integracyjne Suwalskich Klubów Seniora o charakterze rekreacyjno-sportowym. Intensywny sezon zwieńczy październikowy turniej bowlingowy. W tym przypadku areną zmagań będzie MK Bowling Suwałki, zlokalizowany w CHR „Suwałki Plaza”, ul. Dwernickiego 15.

Do udziału zaproszeni są wszyscy suwalscy seniorzy w wieku powyżej 60 lat.