SuwalkipacoSuwalski Ośrodek Kultury zaprasza na Koncert Paco Seco  „Tajemnica i magia gitary hiszpańskiej” w poniedziałek, 5.10.2015, o godz. 19:00, Duża Scena SOK, ul. Jana Pawła II 5.

Gorące dźwięki wydobywane z gitary klasycznej przez hiszpańskiego wirtuoza z Sevilli. Paco Seco na Dużej Scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury odkryje tajemnicę i magię hiszpańskiej gitary! Usłyszymy też Quartet Fresco.

Bilety: 25 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Paco Seco pochodzi z Sevilli – serca Andaluzji, ojczyzny flamenco. Jak każdy Hiszpan z tego regionu kocha muzykę i nią żyje. Nie każdy jednak tak jak on, jest znakomitym kompozytorem i wirtuozem gitary!

Jego koncerty cechuje otwartość i znakomity kontakt z publicznością. Hiszpański temperament powoduje, że słuchacze na koncertach Paco Seco bawią się znakomicie przy jego własnych utworach i znanych hiszpańskich kompozycjach.

Paco Seco nagrał już w swojej karierze 12 albumów. Jest laureatem wielu konkursów na całym świecie i autorem muzyki do niezliczonej ilości spektakli. Do Polski przygotował recital pod tytułem „Tajemnica i magia gitary hiszpańskiej”. Na Dużej Scenie SOK wirtuoz z Hiszpanii będzie czarował dźwiękami wydobywanymi za pomocą strun i przeniesie słuchaczy do swojej ojczyzny…

 

Program koncertu:

MIRADAS (tradycyjny/Paco Seco)
Tres morillas
La tarara
El vito
Los peregrinitos

SONATINA (Jorge Morel)
Allegretto
Andante espressivo
Allegro

DOS PIEZAS ESPAÑOLAS (R. Sáinz de la Maza)
Petenera
Zapateado

ADAGIO op 44 (Gerard Drozd)
Hommage to Bach

SUR (Paco Seco)
Arenas
Nana
Ventanas

Zanim Paco Seco pojawi się na scenie, będzie można posłuchać polskiego zespołu gitarowego. Ełcki Quartet Fresco to trzy młode gitarzystki z Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Ełku – Natalia Charkiewicz, Natalia Sawicka i Urszula Skutnik oraz ich nauczyciel Wojciech Popielarz.

Koncert na Dużej Scenie SOK poprowadzi Wojciech Popielarz, który jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie gitary prof. Jana Paterka. Popielarz występował w 13 krajach Europy oraz w USA. Jest nauczycielem dyplomowanym w ZPSM I i II st. w Ełku. Obok recitali solowych i koncertów z orkiestrami wykonuje także muzykę kameralną. Ponadto grywa na lutni niemieckiej (muzyka renesansu i baroku) oraz gitarze romantycznej z 1830 roku. Jest prezesem Ełckiego Stowarzyszenia Kulturalnego.