18 kwietnia odbyło się „Wiosenne Spotkanie” emerytowanych członków suwalskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Zorganizowano je z inicjatywy sekcji kierowanej przez Grażynę Herbaczewską, przy wsparciu prezesa oddziału ZNP Waldemara Brzezińskiego. Uczestniczyli w nim m.in. przewodniczący suwalskiej Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec oraz zastępca prezydenta Suwałk Roman Rynkowski.

Spotkanie było okazją do integracji środowiska, ale także do rozmów o przyszłych działaniach Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP, w tym spotkaniach i wyjazdach integracyjnych.

Nie zabrakło również lżejszych akcentów. Członkinie zarządu przygotowały humorystyczne wystąpienia oraz konkursy, gry i zabawy, które spotkały się z żywą reakcją uczestników. Całości dopełnił wspólny poczęstunek, rozmowy pełne wspomnień oraz pamiątkowe zdjęcia.