Za nami trzynaście piłkarskich wieczorów, podczas których toczyła się zacięta rywalizacja o miano mistrza tegorocznej edycji RESO Suwałki Football League. Wigry Suwałki (jeszcze przed zakończeniem ostatniej kolejki) okazały się najlepszą spośród 14 występujących w rozgrywkach drużyn. Do ostatnich chwil nie wiadomo było jednak, czy o tytuł wicelidera pokusi się zespół Szkarnulis Team Sejny, Opakowania Kartex, czy 14. Pułk Przeciwpancerny „DECCO” Suwałki.

Rozpoczęcie inne niż wszystkie

XIII odsłona ligi rozpoczęła się nietypowo, bowiem od godziny 15.30 w sobotę. Właśnie wtedy na parkiet hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach wybiegły w gotowości drużyny Gminy Suwałki i FC Hornets. Przypomnijmy, iż był to zaległy mecz z XII kolejki, który na prośbę jednej z drużyn został przesunięty na sobotę.

Wynik spotkania w 7 minucie otworzył Kamil Lauryn – na co dzień szkoleniowiec IV ligowych Wigier Suwałki. Na odpowiedź rywali nie musieliśmy długo czekać – Kacper Gober w pierwszych minutach drugiej połowy doprowadził do wyrównania, a „Szerszeni” na prowadzenie wyprowadził Wojciech Jurewicz. Po trafieniach Piotra GwajaTomasza Babkowskiego i niefortunnym golu samobójczym Daniela Jankowskiego, zwycięstwo Gminy było już przesądzone.

W swoim drugim meczu FC Hornets pechowo przegrali z drużyną Skupski Team Sejny, utrzymując prowadzenie aż do samej końcówki spotkania. Adam Pomian otworzył wynik w 3 minucie rywalizacji, jednak mogłoby się pozornie wydawać, iż drużyna z Sejn czeka tylko na odpowiedni moment do ataku. Po dublecie Andrzeja Forencewicza spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Sejn.

Gmina Suwałki z kolei musiała uznać wyższość rozpędzonego Szkarnulis Team Sejny z Adrianem Łejmelem na czele. Hat-trick – choć niewątpliwie widowiskowy – nie wystarczył do pokonania Pawła Fajkowskiego w klasyfikacji Top Strzelców. Trafieniem na 4-0 Maciej Szydłowski przypieczętował zwycięstwo, a zawodnicy Szkarnulis Team Sejny w pełni zasłużenie mogli świętować wicemistrzostwo.

Bramkostrzelny Fajkowski

W drugim pojedynku spotkały się osłabiona kadrowo Verta Suwałki oraz Porta Active Team z Pawłem Fajkowskim, który tego dnia stanął przed szansą wysunięcia się na prowadzenie w klasyfikacji Top Strzelców. I szansę tą wykorzystał w najlepszy możliwy sposób. Naprzeciwko siebie stanęli wyróżniający się bramkarze rozgrywek – Janusz Korejwo i Daniel Siermiński – wielokrotnie nominowani do drużyny tygodnia.

Jednak całą uwagę przykuł Fajkowski, który w ostatniej kolejce wykrzesał z siebie to, co najlepsze. Swój maraton strzelecki Porta rozpoczęła już w 2 minucie. Sam Paweł ustrzelił aż 9 bramek, zgarniając tytuł Króla Strzelców tegorocznej edycji. Przypomnijmy, że w ciągu całego sezonu zanotował imponującą liczbę 24 bramek.

Po jednym trafieniu zanotowali Kacper Prawdzik i Michał Żukowski. Dwa honorowe trafienia w drużynie rywali dopisał do swojego konta Jan Suchocki.

Wigry Suwałki bez porażki w #SuwalskaLigaMistrzów

Kolejne dwa ważne spotkania dotyczące walki o podium rozpoczęły się o godzinie 17.00 i 17:30. Opakowania Kartex vs. Wigry Suwałki & Euromaster Gniedziejko vs. Wojskowi – obok takich szlagierów nie sposób przejść obojętnie!

Podobnie jak w przypadku meczu FC Hornets – Skupski Team Sejny, na końcowe rozstrzygnięcie kibice musieli czekać do ostatnich minut. Po nieudanej interwencji Patryka Sobolewskiego, po której padł gol samobójczy, Mistrzowie zeszłorocznej edycji przez długi czas utrzymywali prowadzenie. Wszystko zaczęło się sypać od 16 minuty, kiedy Piotr Sowulewski doprowadził do wyrównania. Po składnej akcji i pewnym trafieniu Pawła Omilianowicza na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem arbitra nie mieliśmy wątpliwości, że Wigry Suwałki kolejny raz zejdą z parkietu z podniesionymi głowami.

W drugim szlagierze Wojskowi nie pozostawili złudzeń, że w tym roku nie odpuszczą podium tak łatwo. 3 bramki autorstwa Tomasza Bajko, Mateusza Knocha i Jacka Gagackiego wystarczyły do zamknięcia tegorocznego podium rozgrywek. Mimo wszystko, kibice pozostali na swoich miejscach w oczekiwaniu na dwa ostatnie mecze w tegorocznej edycji.

Technika Grzewcza „ZUH” wysoko w tabeli

Kolejny mecz to pojedynek Techniki Grzewczej „ZUH” z drużyną EL-DAN Suwałki. Tym razem rozpędzona młoda ekipa Sebastiana Jankowskiego trzybramkowym zwycięstwem zapewniła sobie wysokie, piąte miejsce w tabeli końcowej. Pewna gra w obronie i skuteczna w ataku cieszyła oczy kibiców, którzy postanowili zostać do samego końca. Po bramkach Mateusza Burzyckiego, Marka Stankiewicza i Michała Gieniula spoglądnęliśmy w statystyki – był to ich 4 mecz bez porażki!

Postęp Budrolu

Na zakończenie ostatniej kolejki Budrol Transport podjął drużynę Gminy Szypliszki.  Już początek spotkania pokazał, że obie ekipy wyszły na boisko po 3 punktu i nikt nie podda się bez walki. Pierwsza połowa, chociaż remisowa, pozwoliła rozstrzelać się przedstawicielom młodszego pokolenia. Po 4-bramkowej pierwszej odsłonie, w drugiej zobaczyliśmy tylko jedne trafienie. Bramka Michała Uchana na miarę zwycięstwa zakończyła XIII kolejkę RESO Suwałki Football League.

Na tym jednak nie koniec. Już 4 marca odbędzie się Puchar Ligi, podczas którego drużyny powalczą o kolejne, wyjątkowe trofeum. Rozgrywki będą przebiegać systemem pucharowym. Tego samego dnia czeka nas też Gala Mistrzów – ceremonia podsumowania rozgrywek i rozdania nagród. Jedno jest pewne – będzie się działo, dlatego zapraszamy do uważnego śledzenia naszych mediów. Dziękujemy zgromadzonym w hali sportowej OSiR kibicom za obecność oraz osobom śledzącym transmisję na żywo.

źródło: OSiR Suwałki