W niedzielę (9.08) o godz. 20 na stadionie przy ul. Zarzecze rozpocznie się mecz Wigry Suwałki – Rozwój Katowice. Spotkanie to zakończy drugą kolejkę I ligi piłki nożnej. Będzie to pierwszy mecz piłkarzy Wigier w nowym sezonie rozegrany w Suwałkach.

Drużyna Rozwoju Katowice to beniaminek I ligi. W pierwszym meczu katowiczanie wygrali na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Ich trenerem jest Marek Motyka, były piłkarz Wisły Kraków i ośmiokrotny reprezentant Polski. Przypomnijmy, że Wigry w pierwszej kolejce przegrały 0:2 w Katowicach z GKS.

Po dotąd rozegranych meczach I ligi piłkarskiej Wigry są jedyną drużyną, która nie zdobyła punktu w nowym sezonie. W drugiej kolejce GKS Bełchatów pokonał 2:1 Chojniczankę Chojnice, GKS Katowice przegrał 0:1 z Zagłębiem Sosnowiec, a Zawisza Bydgoszcz sensacyjnie przegrała 2:3 z MKS Kluczbork. Pozostałe mecze rozegrane dotąd w I lidze zakończyły się remisami. Wynikiem 2:2 zakończyły się mecze Bytovii Bytów z Olimpią Grudziądz i Stomilu Olsztyn z Sandecją Nowy Sącz. A wynikiem 1:1 zakończyły się mecze Chrobrego Głogów z Pogonią Siedlce i Miedzi Legnica z Dolcanem Ząbki. Poza meczem Wigier, do rozegrania pozostało jeszcze spotkanie Wisły Płock z Arką Gdynia.