Wigilia w Polskim Związku Niewidomych

Wigilia w Polskim Związku Niewidomych

10 grudnia spotkała się społeczność Polskiego Związku Niewidomych w Suwałkach, by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i podsumować mijający rok. W programie był ponadto koncert dzieci z Szkoły Podstawowej nr 6 oraz wspólna modlitwa, śpiewanie kolęd i wigilijny poczęstunek.

Na zaproszenie organizatorów w uroczystości udział wzięli: duchowny opiekun członków Koła PZN ojciec Henryk Rogoziński z Parafii Bożego Ciała Ojców Franciszkanów, wiceprezes Zarządu Okręgu Podlaskiego PZN Krystyna Karolczuk i przedstawiciele suwalskiego samorządu: prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz i przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec. Na spotkanie przybył ponadto dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Leszek Lewoc oraz dyrektor TPD Liliana Zielińska i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Suwałkach Stanisław Dziemian.

Władze samorządowe Suwałk na ręce Krystyny Wasilewskiej, przewodniczącej Zarządu Koła Terenowego PZN przekazały życzenia rodzinnych, bezpiecznych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym 2023 r. Zapewniły także o pomocy i wsparciu organizacji w miarę możliwości budżetowych Miasta.

Top