16 grudnia odbyła się doroczna wigilia w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Suwałkach. Przybyło kilkudziesięciu członków stowarzyszenia oraz kapelan służby zdrowia i przedstawiciele suwalskiego samorządu. W programie uroczystości znalazła się modlitwa, którą odmówił ks. Szymon Klimaszewski oraz wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie Eugeniusza Zarachowicza. Było łamanie się opłatkiem w sposób symboliczny, z uwagi na panującą pandemię, a także poczęstunek produktami wigilijnymi. Dziękując wszystkim za przybycia, Krystyna Polkowska, przewodnicząca PZEiR podziękowała za współpracę w mijającym roku i życzyła zdrowych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia:
– Cieszę się, że mamy przyjaciół, którzy nas wspierają. My także próbujemy pomagać innym. Wspierajmy także siebie w ramach naszej organizacji, poradą i byciem razem w trudnych chwilach. Bądźmy jak ta „złota rączka”, wszędzie tam gdzie ktoś potrzebuje pomocy.
Siedziba Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Suwałkach mieści się przy ul. Kościuszki 71. Interesanci są obsługiwani w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 9:00 – 13:00. Kontakt telefoniczny: 87 566-34-25. Wśród zadań, które realizuje PZEiR znajduje się integracja, pomoc socjalna i informacyjna oraz realizacja projektów turystycznych, spotkań i pogadanek z udziałem diabetyka oraz psychologa, a także uzyskiwanie porad z zakresu dietetyki i zdrowego stylu życia.