Wigilia Miejska po dachem

Wigilia Miejska po dachem

Po raz pierwszy Wigilia Miejska odbyła się w pomieszczeniu, a nie w plenerze. 18 grudnia w hali OSiR Suwalczanie wzięli udział w świątecznym spotkaniu. Życzenia zgromadzonym złożyli: poseł Jarosław Zieliński, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec, wójt gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz i moderator Suwałk ks. Jarema Sykulski.
– Chcemy Wam Drodzy Suwalczanie i wszyscy nasi Goście przekazać serdeczne życzenia wspaniałych, zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, bo funkcjonujemy, żyjemy w Pogodnych Suwałkach. Świąt spędzonych w gronie rodzinnym, wśród bliskich, znajomych. Wśród osób, które powinny usiąść przy naszych świątecznych, wigilijnych stołach. Życzymy aby w Waszych domach nie zabrakło ciepła, nie zabrakło serdeczności, żeby było to ciepło wewnętrzne, w naszych sercach, w naszych duszach, w naszych domach, a na zewnątrz niech atmosfera będzie zimowa jak przystało na Suwałki, na przysłowiowy biegun zimna – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
Po życzeniach przełamano się opłatkiem, a następnie wszyscy zasiedli do wigilijnych stołów, by skosztować tradycyjnych potraw. Ze świątecznym repertuarem kolęd i pastorałek wystąpili, obok samorządowców, także przedstawiciele instytucji kultury. Na scenie wystąpili śpiewacy z suwalskiego Chóru PRIMO, artyści ze Studia Tańca Radość, Studia Piosenki Świetlik. Pojawił się też Święty Mikołaj, który rozdawał dzieciom prezenty.
Tradycyjnie na placu M. Konopnickiej odbył się Jarmark świąteczny. Przez dwa dni (17 i 18 grudnia) suwalczanie mogli zrobić przedświąteczne zakupy na straganach pełnych lokalnych smakołyków i świątecznych upominków.

Top