Wigilia Miejska

Wigilia Miejska

Po raz pierwszy Wigilia Miejska odbyła się w pomieszczeniu a nie w plenerze. 18 grudnia w hali OSiR Suwalczanie wzięli udział w świątecznym spotkaniu.

Życzenia zgromadzonym złożyli: Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach, Jarosław Zieliński, poseł , Zbigniew Mackiewicz, Wójt Gminy Suwałki i ks. Jarema Sykulski, Moderator Suwałk.

– W imieniu władz naszego miasta, suwalskiego samorządu, obecnego tutaj wraz ze mną Przewodniczącego Rady Miejskiej, Zdzisława Przełomca chcemy Wam Drodzy Suwalczanie i wszyscy nasi Goście przekazać serdeczne życzenia wspaniałych, zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, bo funkcjonujemy, żyjemy w Pogodnych Suwałkach. Świąt spędzonych w gronie rodzinnym, wśród bliskich, znajomych. Wśród osób, które powinny usiąść przy naszych świątecznych, wigilijnych stołach. Życzymy aby w Waszych domach nie zabrakło ciepła, nie zabrakło serdeczności, żeby było to ciepło wewnętrzne, w naszych sercach, w naszych duszach, w naszych domach, a na zewnątrz niech atmosfera będzie zimowa jak przystało na Suwałki, na przysłowiowy biegun zimna – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Po życzeniach przełamano się opłatkiem, a następnie wszyscy zasiedli do wigilijnych stołów, by skosztować tradycyjnych potraw. Ze świątecznym repertuarem kolęd i pastorałek wystąpili, obok samorządowców także przedstawiciele instytucji kultury. Na scenie wystąpili śpiewacy z suwalskiego Chóru PRIMO też artyści ze Studia Tańca Radość, , Studia Piosenki Świetlik. Pojawił się też Święty Mikołaj, który rozdawał dzieciom prezenty,

Top