XVI Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim i IX Techniczne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się 8 czerwca w Białymstoku zakończone wielkim sukcesem zawodników UKS TKD Huzar Suwałki. Mamy Mistrza Polski kategorii Junior Mężczyźni 15-17 lat i został nim – Bartosz Sowula.

Wicemistrzynią Polski kategorii Junior młodszy Kobiety 12-14 lat została Katarzyna Chrostowska pokonując ponad 30 zawodniczek z całego kraju. Uległa jedynie zawodniczce z Torunia.

Miejsca 3 zdobyli:

Adam Chamiuk kat. Senior Mężczyźni 18-21 lat

Dominik Januszewicz kat. Junior Mężczyźni 15-17 lat

Jan Jabłoński kat. Dzieci Chłopcy do 9 lat

Marcel Milewski  kat. Dzieci Chłopcy do 9 lat

W Technicznych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim Osób Niepełnosprawnych reprezentował nas Kamil Kochański, który zdobył srebrny medal w kategorii Mężczyźni P20 18-30 lat.

Obok  prestiżowych Mistrzostw Polski  toczyły się również 2 równoległe turnieje- Międzynarodowy Huzar Cup, w którym udział brali zawodnicy z wielu krajów Europy m.in.: Dania, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Rumunia. Tutaj nasi zawodnicy zdobyli kolejno: