W dniach 31 marca – 1 kwietnia odbędzie się na terenie województwa podlaskiego Wielkanocna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki – Białystok. Przez 2 dni ponad 3000 wolontariuszy w 20 miejscowościach będzie zbierała produkty w 208 punktach sprzedaży z przeznaczeniem dla osób najbardziej potrzebujących z 68 organizacji charytatywno-opiekuńczych.
MIASTO | LICZBASKLEPÓW | WOLONTARIUSZE | ||
1. Suwałki16 ORGANIZACJI
390 wolontariuszy |
26 | 14 uczniów I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej50 uczniów Zespołu Szkół nr 430 uczniów Zespół Szkół Technicznych
160 uczniów II Liceum Ogólnokształcące, III Gimnazjum w Suwałkach 30 uczniów Zespołu Szkół nr 6 40 uczniowie Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II 40 Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT 12 Oratorium 16 wolontariusze Polskiego Związku Niewidomych 50 ZHR 1 Suwalska Drużyna Harcerzy „Baszta” 20 Parafia Bożego Ciała
|
||
2. Augustów5 ORGANIZACJI
107 wolontariuszy |
9 | 107 Augustowskie Centrum Edukacyjne, uczniowie Gimnazjum nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące im. Polonii i Polaków na Świecie, podopieczni placówek (ŚOW TPD, ŚDS) | ||
3. Białystok
24 ORGANIZACJI
1778 wolontariuszy |
77 | 258 Stowarzyszenie „Ku Dobrej Nadziei”45 Stow. Kontakt Miast Białystok – Eindhoven12 Nasz Dom Dobry Pasterz
50 Stowarzyszenie Penitencjarne „Patronat” 15 Integrujące Stowarzyszenie „Jeden Świat” im. prof. Zbigniewa Religi 60 Chrześcijańska Służba Charytatywna 30 Zespół Szkół PTO 57 Zespół Caritas przy parafii bł. Bolesławy Lament 36 Zespół Szkół Sportowych nr 1 w Białymstoku 20 Parafialny Zespół Caritas 80 Stowarzyszenie „Otwarty Dom” 350 Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei, 30 Stowarzyszenie Eleos 22 Polski Komitet Pomocy Społecznej 15 Polski Związek Niewidomych 60 Zgromadzenie Sióstr Misjonarek 15 PSZiNRZ ,,Dać Nadzieję’’ 49 Zespół Caritas parafii Św. Rocha 170 Caritas przy Parafii Ojca Pio 48 Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Droga 30 Dom Opieki Społecznej 6 Szkoła Policealna Nr 1 Ochrony Zdrowia w B-stoku, Zespół Szkół Technicznych im. gen. W. Andersa w Białymstoku |
||
4. Hajnówkaprzy pomocy Bractwa Młodzieży Prawosławnej, Hajnowskiego Stowarzyszenia ,, Sami Sobie”Kościoła Chrześcijan Baptystów, Stowarzyszenia Wspierania Rodzin ,,Uśmiech Dziecka” | 6 | 111 uczniów gimnazjów w Hajnówce, Zespołu Szkół Zawodowych, podopieczni organizacji | ||
5. Sokółkaprzy pomocy Pani Marii Talarczyk (Fundacja Sokólski Fundusz Lokalny) | 16 | 150 stypendystów Sokólskiego Funduszu Lokalnego | ||
6. Czarna Białostockaprzy pomocyPani Janiny Wołodźko (Stowarzyszenie Centrum Aktywności Lokalnej) | 6 | 50 podopiecznych Stowarzyszenia Centrum Aktywności Lokalnej | ||
7. Ciechanowiecprzy pomocy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu oraz Pana Mariana Leszczyńskiegoi Pani Elżbiety Sikoń (Stowarzyszenie Rodzina) | 9 | 50 uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu oraz podopieczni Stowarzyszenia Rodzina | ||
8. Łomżaprzy pomocy Pana Krzysztofa Pyczot (Związek Harcerstwa Polskiego) | 13 | 80 Związek Harcerstwa Polskiego10 Fundacja Samotnych Matek z Dziećmi i Rodzin | ||
9. Mońkiprzy pomocy P. Łucji Supińskiej, p.M. Organowskiej | 7
|
50 wolontariuszy Caritasu | ||
10. Gródekprzy pomocy p. J. Ostapczuk | 1 | 25 uczniów Publicznego Gimnazjum w Gródku | ||
11. WasilkówPogotowie Opiekuńcze „Opoka” w Wasilkowie, | 1 | 60 podopieczni Pogotowia Opiekuńczego „Opoka” w Wasilkowie, uczniowie szkół w Wasilkowie |
||
12. JasionówkaSzkolny Klub Wolontariatu Iskierka Nadziei | 3 | 20 Szkolny Klub Wolontariusza przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jasionówce | ||
13. Siemiatyczeprzy pomocy Pana Cezarego Pursa(Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „Purmia”) | 3 | 20 Zespół Szkół w Nurcu | ||
14. Bielsk Podlaskiprzy pomocy Pana Andrzeja Krasowskiego(Dekanalny Ośrodek Miłosierdzie ELEOS) | 6 | 150 Dekanalny Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia ,,ELEOS’’ | ||
15. Knyszynprzy pomocy Pani Anny Chowańskiej (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie) | 6 | 30 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie | ||
16. Suchowolaprzy pomocy p. Heleny Dec | 2 | 15 Caritas w Suchowoli | ||
17. Wysokie Mazowieckie Centrum Kształcenia Zawodowego | 4 | 40 Centrum Kształcenia Zawodowego
|
||
18. Trzcianneprzy pomocy p. Teresy Klepadło | 2 | 40 Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka w Trzciannym
|
||
19. Krypno przy pomocy p. Doroty Purymskiej (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krypnie ) | 1 | 20 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krypnie | ||
20.Sejny Przy pomocy p. Lecha Kuleszy | 10 | 40 Caritas Oddział Sejny |