Zastanawiasz się czy wojsko jest dla Ciebie? My damy Ci wiedzę i umiejętności! Ty daj nam SWOJĄ DETERMINACJĘ! A wspólnie odkryjmy MOC PRZETRWANIA!!! 12. batalion obrony pogranicza zaprasza chętne osoby w wieku powyżej 17 lat na wspólne zajęcia z żołnierzami.

W dniach: 26 maja, 2 czerwca i 9 czerwca 2024 r. w Muzeum Historii i Tradycji Żołnierzy Suwalszczyzny w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 40 odbędą się zajęcia warsztatowe zorganizowane przez 12.bop przy współpracy z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Suwałkach.

W programie znajdą się elementy dające MOC PRZETRWANIA w sytuacjach zagrożenia. Uczestnicy poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, zostaną zapoznani z sygnałami alarmowymi oraz wspólnie z instruktorami stworzą plecak ewakuacyjny. Ponadto, zdobędą umiejętność orientowania się w terenie przy wykorzystaniu mapy oraz ustalenia kierunku marszu za pomocą kompasu. Dla wielu, sporą atrakcją będą elementy survivalu, m. in. rozpalanie różnych rodzajów ognisk. Uczestnicy poznają też podstawy zachowania się na strzelnicy, a także elementy samoobrony.

Warunkiem dopuszczenia uczestnika do zajęć będzie własnoręczne podpisanie oświadczenia zawierającego akceptację warunków Regulaminu, deklarację dobrowolnego uczestnictwa, deklarację o braku przeciwwskazań medycznych do udziału, klauzulę RODO.

Ilość miejsc jest ograniczona- decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo jest bezpłatne. Szczegółowe informacje i zapisy na warsztaty pod numerem telefonu: 507-047-624.

12. batalion obrony pogranicza jest zlokalizowany w Suwałkach. Stały Rejon Odpowiedzialności 12.bop obejmuje powiaty: suwalski, sejneński i augustowski.

Źródło: Oficer prasowy 1 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej