Wieczornica ukraińska w Kawiarence Artystycznej

Wieczornica ukraińska w Kawiarence Artystycznej

W sobotę 10 grudnia w suwalskiej Kawiarence Artystycznej przy ul. T. Noniewicza 71 odbyła się wieczernica ukraińska. Kilkadziesiąt osób usłyszało ludowe oraz współczesne pieśni i piosenki oraz obejrzało tradycyjne i dawne tańce w wykonaniu społeczności ukraińskiej przebywającej w Suwałkach. Program przygotowany został przez Irinę Popową, instruktora SOK.

Witając zgromadzoną publiczność Anna Samoilenko, prezes Związku Ukraińców w Suwałkach podziękowała mieszkańcom miasta za wspieranie uchodźców wojennych z Ukrainy oraz za chęć poznawania kultury tego kraju.

Sobotnia wieczernica była kolejnym wydarzeniem udostępnionym Suwalczanom. Na przestrzeni ostatnich miesięcy spektakle i pokazy pojawiały się zarówno na deskach SOK, jak też na scenie placu Marii Konopnickiej i suwalskich Bulwarach nad Czarną Hańczą.

W okresie tuż przed Bożym Narodzeniem 2021 r. Związek Ukraińców zaprezentował wigilijny pokaz spektaklu muzyczno-tanecznego „Wieczory na chutorze w pobliżu Dikańki” przygotowany na podstawie opowiadań słynnego pisarza ukraińskiego autora Mikołaja Gogola. Głównym tematem spektaklu były przedświąteczne przygody oraz wierzenia, baśnie i legendy towarzyszące ludności zamieszkującej tereny Ukrainy. W spektaklu wzięły udział osoby starsze, oraz dzieci wraz z rodzicami.

Top