Who Asked i Cursed Knowledge w kolejnym etapie Rockowań 2022!

Who Asked i Cursed Knowledge w kolejnym etapie Rockowań 2022!
Dwa z czterech suwalskich zespołów muzycznych uczestniczących w drugim etapie kwalifikacji do białostockich ROCKOWAŃ 2022 przeszło dalej! Kapele Who Asked i Cursed Knowledge z Pracowni Muzycznej Suwalskiego Ośrodka Kultury prowadzonej przez Tomasza Kierejszę, 4 czerwca 2022 r. zakwalifikowały się do trzeciego etapu konkursu organizowanego przez Podlaski Instytut Kultury. Przesłuchania odbyły się w suwalskim pubie KOMIN. Gratulujemy!

Zwycięskie zespoły będzie można zobaczyć i posłuchać ich muzyki podczas koncertu z cyklu Muzyka Młodej Generacji pt. „Rockowy początek wakacji”, który odbędzie się 18 czerwca o godz. 18.00 w Kawiarni Artystycznej SOK przy ul. T. Noniewicza 71. Wystąpią również grupy Mała Akademia Bluesa, The Walls Will Collapse i Exitilium. Wstęp wolny.

Rockowania to największy przegląd zespołów rockowych w regionie, od pięciu lat organizowany przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Do udziału zapraszane są zespoły amatorskie z województwa podlaskiego, niezwiązane kontraktem płytowym ani inną umową wydawniczą.
Główna nagroda przeglądu to 5000 zł, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 2500 i 1500 zł. Dodatkową nagrodę ufundowało Polskie Radio Białystok, partner medialny Rockowań. Jest to zakwalifikowanie do finału plebiscytu Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2022 oraz koncert live na antenie radia dla wybranego zespołu. Zostanie również przyznana nagroda specjalna ufundowana przez Partnera przeglądu 69 Guitars Pracownia Lutnicza – pełny serwis gitary lub gitary basowej dla wybranego gitarzysty lub basisty.

Źródło: SOK

Top