Wernisaż wystawy Bajkał. Carstwo Lodu

Wernisaż wystawy Bajkał. Carstwo Lodu
Najnowsza ekspozycja w Starej Łaźni ukazuje chłodne piękno najgłębszego jeziora świata, nazywanego klejnotem Syberii. Zastygły na zdjęciach Piotra Malczewskiego, mieszkającego na Suwalszczyźnie fotografa, podróżnika i wnikliwego obserwatora świata przyrody, Bajkał, zachwyca tajemnicą, nastrojem, unikatowym klimatem, różnorodnością i pięknem. Wernisażowi wystawy towarzyszyć będzie spotkanie autorskie związane z promocją książki “Bajkał. Opowieści o świętym morzu” Piotra Malczewskiego.

Nowa wystawa w Galerii Sztuki Stara Łaźnia prezentować będzie fotografie Piotra Malczewskiego, zapalonego podróżnika i wnikliwego obserwatora świata przyrody. Ekspozycja skupia się na jeziorze Bajkał, którym artysta od dawna jest zafascynowany. Akwen jest dla artysty nieskończonym źródłem inspiracji i skarbcem niespotykanej nigdzie indziej fauny i flory. Każda kropla jeziora jest potencjalnym pretekstem do tworzenia unikatowych fotografii zatrzymanego przez przenikliwy mróz żywiołu. Uchwycone na fotografiach Malczewskiego tytułowe carstwo lodu, zachwyca tajemnicą, nastrojem, unikatowym klimatem, różnorodnością i pięknem, otwierając oglądających na nowe, nieoczywiste konteksty.

Po wernisażu wystawy, o godz. 18.40, odbędzie się spotkanie autorskie z Piotrem Malczewskim związane z promocją książki “Bajkał. Opowieści o świętym morzu”. Autor starał się oddać atmosferę tego niezwykłego pod wieloma względami miejsca. Piotr Malczewski wnikliwie zbadał i poznał jezioro Bajkał od każdej jego strony. Dzięki temu możemy zanurzyć się w lekturze najlepszej z dotychczasowych polskich publikacji na ten temat. Książka opisuje nie tylko walory przyrodnicze tego pięknego akwenu, ale porusza również tematy społeczne, opisuje mieszkających nad jeziorem ludzi oraz ich historie. Książkę zdobią umieszczone w niej  znakomite zdjęcia, a ciekawym uzupełnieniem są kody QR, po zeskanowaniu których (przy pomocy telefonu z odpowiednią aplikacją i dostępem do Internetu) obejrzeć można 24 krótkie filmiki nagrane nad jeziorem.
Książkę “Bajkał. Opowieści o świętym morzu” będzie można nabyć podczas spotkania z autorem.

Wernisaż odbędzie się 20 kwietnia 2022 r., o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Stara Łaźnia Suwalskiego Ośrodka Kultury, przy ul. ul. A. Wajdy 3 w Suwałkach. Wystawa potrwa do 3.06.2022 r. Wstęp wolny!

Top