„Weekend seniora z kulturą” w Bibliotece i Muzeum

„Weekend seniora z kulturą” w Bibliotece i Muzeum

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Dlatego 29-30 września w naszym mieście odbył się „Weekend seniora z kulturą”. W Suwałkach w akcję zaangażowały się suwalskie jednostki kultury.

W oddziale Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej SOWA w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności przy ul. Innnowacyjnej1, odbyły się bezpłatne zajęcia dla seniorów. Dziadkowie i babcie (w przewadze), wraz ze swoimi wnukami z chęcią odkrywali możliwości eksponatów wyjaśniających zjawiska fizyczne i próbowali z sukcesem rozwiązać zadania w Majsterni.

Natomiast w Filii nr 3 przy ul. Północnej 26, odbyło się spotkanie z poetką Danutą Matysewicz. Uczestnicy popołudnia poetyckiego nie tylko wysłuchali recytacji wierszy przez poetkę, ale i sami mogli przeczytać wybrany przez siebie wiersz. Na zakończenie spotkania można było uzyskać wpis i autograf artystki na jednej z jej książek.

Natomiast w Muzeum Okręgowym w ramach „Weekendu seniora z kulturą” można było bezpłatnie zwiedzać wystawy. W Muzeum im. Marii Konopnickiej odbyły się warsztaty literacko-malarskie „Opowieść grottgerowskiego ołówka”, zaś w niedzielę 30 września  zorganizowano – spotkanie z Olą „Aleksandra Piłsudska”.

Top