Sala Kameralna zamieni się w kino. Wszystko za sprawą 13. Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Szczegółowy program wkrótce!

WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie. Suwałki 2015
23.10, godz. 8.00-12.00 i 16:00-21:00
24-25.10, godz. 16.00-21.00
Sala Kameralna, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Wstęp na wszystkie projekcje festiwalu jest bezpłatny. UWAGA! Widzowie muszą mieć ukończone 15 lat.

baner_2015

WATCH DOCS to jedna z największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka. Prezentowane są tu filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową.

POBIERZ ulotkę z programem.

Pomysł „Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie” powstał 12 lat temu. Zaczęło się od Festiwalu Międzynarodowego, który od 2001 roku realizowany jest jako program Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Po grudniowym warszawskim festiwalu międzynarodowym, festiwal przyjmuje formę objazdową i organizowany jest we współpracy z wieloma partnerami z całej Polski – organizacjami pozarządowymi, kinami, teatrami, ośrodkami akademickimi i innymi instytucjami kulturalnymi.

Suwałki, gdzie Festiwal od samego początku organizuje Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT, znowu znalazły się na filmowej trasie. W czasie trzech festiwalowych dni września można zobaczyć filmy dokumentalne pochodzące z całego świata m.in. z Francji, Rosji, Pakistanu, Brazylii, Indii.

W ramach 13. już Festiwalu zamierzamy zaprezentować mieszkańcom Suwałk reportaże i filmy dokumentalne z różnych stron świata.

Film jest jednym z najpotężniejszych czynników kształtujących nasze wyobrażenia oraz poglądy. Na Festiwalu prezentowane są filmy w różny sposób podejmujące problematykę praw człowieka. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko sto światowej klasy filmów, które w Polsce ogląda łącznie ponad 70.000 widzów.

Organizator: Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Społeczny Instytut Filmowy
Współorganizator: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT z Suwałk
Partner lokalny: Suwalski Ośrodek Kultury