Wakacyjny turniej piłkarski

Wakacyjny turniej piłkarski

Zakończyły się wakacyjne rozgrywki dla młodzieży w ramach Top Ligi Junior, w których rywalizowało sześć drużyn. Najlepszą z nich okazała się Forza Wigry, która w przyszłym roku zobaczy Finał Pucharu Polski na PGE Narodowym na własne oczy. Powody do zadowolenia mają także ekipy, które zajęły miejsca 2 i 3. Zostały bowiem nagrodzone voucherami o wartości 800 i 600 złotych do MK Bowling Suwałki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Dodatkowo, wyróżniono króla strzelców, najlepszego bramkarza oraz najlepszego zawodnika ligi. Mało tego, pamiątkową statuetkę otrzymał każdy przedstawiciel drużyny, który zdaniem organizatorów miał największy wkład w końcowy sukces swojej drużyny. Na zakończenie na wszystkich uczestników czekała pyszna pizza!

Sam pomysł nawiązuje do dawnych rozgrywek tzw. „dzikich drużyn”, w których brali udział zawodnicy niezrzeszeni, najczęściej tworzący reprezentację danej ulicy, osiedla czy też dzielnicy. Historia takich rozgrywek została przedstawiona m.in. w kultowym serialu telewizyjnym z końca lat 60-tych pt. „Do przerwy 0:1” w reżyserii Stanisława Jędryka. W ramach projektu odbyło się również kilka spotkań z pedagogiem na temat używek i uzależnień oraz ich negatywnego wpływu na organizm człowieka.

Tabela końcowa TOP LIGI JUNIOR

  1. Forza Wigry (30 pkt.)
  2. Na Luzie FC (27 pkt.)
  3. Bonzo (24 pkt.)
  4. Sportowe Świry (15 pkt.)
  5. Young Boys Suwałki (12 pkt.)
  6. Salos Suwałki (0 pkt.)

Król strzelców ligi

Wiktor Kowalewski (Forza Wigry)

Najlepszy zawodnik ligi

Jakub Bobrowski (Na Luzie FC)

Najlepszy bramkarz ligi

Michał Dębski (Na Luzie FC)

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych drużynach

Gabriel Różyński (Forza Wigry)

Bruno Sowulewski (Na Luzie FC)

Damian Borkowski (Bonzo)

Bartosz Waszkiewicz (Sportowe Świry)

Adam Turowski (Young Boys Suwałki)

Damian Laszkowski (Salos Suwałki)

Bezpłatne zajęcia z animatorem na dwóch obiektach

Top Liga Junior nie kończyła się tylko na rywalizacji na murawie boiska. Od połowy lipca zainteresowane dzieci i młodzież w wieku 9-12 lat miały okazję wziąć udział w wakacyjnych, bezpłatnych zajęciach z elementami piłki nożnej. Treningi pod czujnym okiem animatorów odbywały się od poniedziałku do czwartku:

  • na boisku przy Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w godzinach 9– 12 (w poniedziałki i środy)
  • na boisku bocznym Stadionu Lekkoatletycznego im. J. Olbryś w godzinach 10 – 13 (we wtorki i czwartki)

Młodzi adepci piłki nożnej, którzy zdecydowali się na udział w zajęciach mieli gwarancję świetnie spędzonego wolnego czasu i możliwość zawarcia nowych znajomości. Organizator zapewnił pełne wyposażenie sprzętowe, dlatego wygodne buty, strój sportowy i dobry humor w zupełności wystarczyły!

źródło: OSiR Suwałki

Top