Wakacje z biblioteką

Wakacje z biblioteką

Suwalska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej przygotowała dla najmłodszych suwalczan wypoczywających w mieście szereg propozycji.

SOWA – Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności

W wakacje SOWA zaprasza na wejścia indywidualne i dla grup zorganizowanych od wtorku do soboty w godzinach: 9-11; 11.10-13; 13.20-15.10, czas trwania zajęć maksymalnie 2 godziny. SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności to małe centrum nauki. Prowadzona jest przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Znajduje się w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód przy ul. Innowacyjnej 1 na I piętrze. Kontakt: 572 920 432; e-mail: sowa@bpsuwalki.pl

Więcej informacji na stronie www.bpsuwalki.pl/sowa

MidiCentrum przy ul. W. Witosa 4A

W każdy wakacyjny piątek biblioteczne MidiCentrum zaprasza na Legodzinki w godzinach 14-16. Legodzinki to propozycja dla dzieci, które są pasjonatami budowania z klocków Lego, lubią konstruowanie, pracują samodzielnie i potrafią przez dłuższy czas skoncentrować się na jednej czynności jaką jest zabawa klockami. Na Legodzinkach dzieci mają do dyspozycji m.in.: Lego Duplo, Lego Friends, Lego City, Lego Architecture, Lego Technic. Każde dziecko znajdzie swoje ulubione klocki do zabawy.

Na Legodzinki nie obowiązują zapisy, można po prostu przyjść i budować, tworzyć, bawić się.

Dzieci w wieku od 8 roku mogą zostać pod opieką instruktora MidiCentrum, dzieci poniżej 8 roku życia bawią się razem z rodzicem/opiekunem. Godziny 14-16 nie są sztywnymi godzinami rozpoczęcia i zakończenia zajęć. Oznaczają jedynie, że w tych godzinach MidiCentrum oferuje atrakcję Legodzinki – można wejść i wyjść o dowolnej godzinie między 14 a 16. MidiCentrum nie zapewnia wyżywienia. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Pracownia Smykałka przy ul. Emilii Plater 33A

Zaprasza dzieci w wieku 8-13 lat, na zajęcia w formie tygodniowych warsztatów – od wtorku do piątku, w godzinach 10-13. Cykle zajęć:

– 12-15.07 – „Niezbędnik podróżnika” – zajęcia z orientacji w mapie i terenie, elementy surwiwalu, dla dzieci kl. II-VII – 2 godz.
– 26-29.07 – „Trapery małego trapera” – spacery po mieście, dla dzieci kl. II-VII – 3 godz.
– 2-5.08 – „Jak powstaje papier?” – warsztaty z czerpania papieru dla dzieci kl. I-IV – 2 godz.
– 9-12.08 – „Od gazety do youtube’a” – warsztaty dziennikarskie z elementami pracy z dźwiękiem i słowem, dla młodzieży kl. V-VIII – 2 godz.

Maksymalna liczba osób na zajęciach: 12 osób. Zapisów można dokonywać telefonicznie 87 565 62 46 lub osobiście w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest dostarczenie wypełnionego oświadczenia, najpóźniej w pierwszym dniu rozpoczęcia zajęć. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Szczegóły na: www.bpsuwalki.pl

Top