Dobrze już znana i ceniona przez suwalskich kibiców Reprezentacja Artystów Polskich po dwuletniej przerwie zagra na stadionie przy ul. Zarzecze. Aktorzy i muzycy zmierzą się z Drużyną Przyjaciół Suwałk, w której nie zabraknie wybitnych piłkarzy.

Antoni Królikowski, Rafał i Marcin Mroczkowie, Przemysław Cypryański, Robert Moskwa czy Bilguun Ariunbaatar zyskali szacunek fanów piłki nożnej dzięki niezwykłej ambicji i zaangażowaniu, Nic dziwnego, grającymi trenerami RAP-u są Radosław Majdan oraz Piotr Świerczewski. Byli reprezentanci dali się poznać jako „twarde charaktery”.

Przeciwko kolegom z kadry narodowej zagra wybitny reprezentant Polski Jacek Zieliński. Dyrektor sportowy Wigier do ekipy Przyjaciół Suwałk zaprosił kilku dawnych kolegów z Legii Warszawa i z reprezentacji. Do pełnienia roli gospodarzy w Suwałkach już się przyzwyczaili Donatas Vencevicius i Grażvydas Mikulenas, byli reprezentanci Litwy. Do znanych piłkarzy mają dołączyć najlepszy siatkarz Ślepska Suwałki Wojciech Winnik i trener suwalskich badmintonistów Jerzy Dołhan.

Widzowie przeżyją mnóstwo emocji i atrakcji, nie tylko sportowych. Już od godz. 15 na Zarzeczu trwać będzie rodzinny piknik. Dzięki temu, że imprezę przeprowadzaną w ramach 40-lecia OSiR-u, sponsoruje firma Oil Transfer Development, wstęp na stadion będzie bezpłatny. Obowiązują jednak wejściówki – zaproszenia, które już od czwartku, od godziny 9.00 będzie można otrzymać, po okazaniu dowodu tożsamości z numerem PESEL, w klubowym sklepiku Wigier w galerii Plaza.

Podobne spotkanie, jakie odbyło się w Suwałkach w sierpniu 2013 r. (na zdjęciach) wzbudziło duże zainteresowanie. Radzimy więc nie zwlekać z odbiorem bezpłatnych biletów wstępu.