W 80. rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz wspólnie z suwalskimi kombatantami oraz delegacją kombatantów z Miasta Grande – Synthe we Francji, którzy aktualnie przebywają w naszym mieście, złożyli wieniec kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Kombatanci z Polski i Francji zostali również odznaczeni medalami.

Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach został odsłonięty 11 listopada 2014 roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W Suwałkach aktualnie przebywa 23-osobowa delegacja z Miasta Grande – Synthe. Dziś z częścią z nich spotkał się Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który wspólnie z Henrykiem Kuczyńskim, Przewodniczącym Suwalskiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych odznaczył 5 kombatantów z Francji Jubileuszowym Krzyżem „WIN 70-lecia”. Dwóch z francuskich kombatantów otrzymało również odznakę za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Prezydium Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” uchwałą nr 01/2015 z dn. 17 kwietnia 2015r. wyróżnia 5 kombatantów z Francji Jubileuszowym Krzyżem „WIN-70-lecia”:

1/ Panu Decamps René

2/ Panu Fermon Michel

3/ Panu Bellanger Michel

4/ Panu Salome Daniel

5/ Panu Novak Stephan

Odznaka za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych została przyznana dla 2 osób:

1/ Panu Salome Daniel

2/ Panu Bellanger Michel